0

سبد خرید شما خالی است.

0

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

آسیاب قهوه صنعتی فاما

دسته بندی ها : مقالات ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ مدیریت سایت 302 مشاهده

 

تاریخچه آسیاب قهوه

تاریخچه به وجود آمدن آسیاب به سال ‌های دور و به زمان رومیان باز می‌گردد. این اقوام پیش از میلاد مسیح برای خرد کردن خوراک مانند گندم، جو و … آسیاب را اختراع کرده که برای تهیه آرد و ادویه استفاده می‌ شد. درخت قهوه اولین‌ بار در کشور اتیوپی کشف شد و سپس مورد توجه مردمان قرار گرفت تا به عنوان نوشیدنی بدون الکل استفاده کنند. پس از صادرات و کاشت قهوه در سرزمین‌ های مختلف، نیازهای تازه‌ای برای دم آوری این نوشیدنی به وجود آمد. یکی از آن‌ ها وسیله ‌ای برای خرد کردن دانه ‌های قهوه بود. مشخص نیست اولین بار آسیاب قهوه دستی، در قرن پانزدهم توسط ترک‌ ها اختراع شد یا به وسیله ایرانی ‌ها، اما اولین آسیاب قهوه از جنس سنگ یا چوب محکم بود که مانند هاون برای خرد کردن این دانه ‌های خوش طعم استفاده می شد. در ساخت این نوع آسیاب ها، خلاقیت و نو آوری بسیاری به خرج داده بودند و از نقوش اسلامی – ایرانی در طراحی آن استفاده کردند. بعد از آن ترک ها از این آسیاب ها به عنوان آسیاب قهوه و تهیه پودر قهوه ترک استفاده کردند. امروزه آسیاب های دستی سیلندرگونه ترکی با طراحی نقوش مختلف بر روی آن جزء سوغات با ارزش ترکیه به شمار می ‌رود.

در سال 1665 یعنی قرن هفده میلادی، شخصی به نام نیکلاس بوک در انگلستان، آسیابی را که خود طراحی کرده  بود، ساخت و به تولید انبوه رسانید. این نوع آسیاب که اولین مدل آسیاب قهوه اروپایی بود، خیلی زود در اروپا مشهور شد. هرچند آنها هیچ راهنمای درجه آسیاب قهوه به خصوصی نداشتند و همه چیز با چشم و به صورت حسی پیش می رفت.

به هر حال بعد‌ ها با گسترش صنعت الکتریسیته، آسیاب های برقی به مردم معرفی شد که روز به روز بر کیفیت و توانایی های آن افزوده گردید و البته راهنمای درجه آسیاب قهوه به مرور تنظیم و تدوین شد.

انواع آسیاب قهوه

همه‌ ما می ‌دانیم که برای آماده کردن یک فنجان قهوه با عطر و بوی تازه باید قهوه را به صورت تازه قبل از دم کردن قهوه، آسیاب کنیم. برای بدست آوردن یک فنجان قهوه‌ خوب شما باید با توجه به قهوه مورد علاقه‌ خود، میزان درجه آسیاب قهوه خود را تنظیم کنید. در مطالب زیر انواع آسیاب های قهوه را معرفی می کنیم:

1.آسیاب قهوه دندانه‌ ای

امروزه اکثر آسیاب ‌هایی که در مغازه ‌ها مورد استفاده قرار می گیرند، جزء آسیاب‌ های دندانه ‌ای هستند. این آسیاب ‌ها به دو دسته آسیاب ‌های دندانه ‌ای قیفی و آسیاب ‌های دندانه ‌ای صفحه ‌ای تقسیم می‌شوند که ظاهری شبیه به هم دارند و فقط نوع تیغه ‌ها و سرعت چرخش تیغه ها در آن ها متفاوت است. قهوه در آسیاب ‌های دندانه ‌ای به صورت یکدست آسیاب می شود. بسیاری از قابلیت ها مانند درجه تنظیم میزان پودر کردن و زمان سنج قابل تنظیم برای جلوگیری از هدر رفتن پودر قهوه، بر روی بعضی از انواع این آسیاب ها قرار دارد.

2.آسیاب قهوه‌ دندانه‌ ای مخصوص اسپرسو 

این آسیاب‌ ها در واقع نسخه‌ تخصصی ‌تر آسیاب‌ های دندانه ‌ای متداول هستند که برای کافی شاپ ‌ها طراحی شده اند. به کمک این آسیاب‌ ها می توانید درجه‌ ریزی و یا درشتی پودر قهوه به‌ دست‌ آمده را به خوبی بر حسب فشار آبی که قرار است از میان پودر عبور کند، تنظیم کنید. این آسیاب ‌ها دارای جایگاهی برای قرارگیری فیلتر دستی دستگاه اسپرسو است تا پودر قهوه مستقیماً داخل آن بریزد.

نکته اینجاست که به خاطر دقت این نوع آسیاب ها، خودشان می توانند یک راهنمای آسیاب قهوه به خصوص برای اسپرسو باشند.

3.آسیاب قهوه‌ تیغه ‌ای برقی  

این آسیاب ‌ها از دو تیغه‌ فلزی (چیزی شبیه به مخلوط کن های خانگی) ساخته شده که توسط موتور الکتریکی کوچکی به حرکت در می‌آیند و با سرعت بسیار بالا در پایین ظرفی شبیه به فنجان می‌چرخند و دانه‌ های قهوه را پودر می کنند. در این آسیاب‌ ها برای کنترل درجه‌ درشتی و ریزی پودر باید مدت زمانی را که دانه‌ ها در آسیاب قرار دارند، کم یا زیاد کرد.

به همین علت برای افزایش دقت هنگام کار کردن با آسیاب تیغه ‌ای باید حتماً یک زمان‌ سنج داشته باشید. برای قهوه‌‌ آسیاب شده به صورت نرم باید قهوه را در چند مرحله آسیاب کنید. یعنی ابتدا قهوه را آسیاب کرده و بعد کمی آسیاب را تکان داده و دوباره قهوه را آسیاب کنید. قهوه در این آسیاب‌ ها به صورت یکدست آسیاب نمی‌شود و میزان آسیاب را باید با چشم خود کنترل کنید که دارای خطا خواهد بود. به همین دلیل توصیه می شود که یک راهنمای آسیاب قهوه کنارتان باشد تا بتوانید دقیق تر کار کنید.

4.آسیاب قهوه دستی  

از این آسیاب ‌ها برای آسیاب مقدار کم قهوه استفاده می‌شود و درجه‌ ریز شدن قهوه در بعضی از این آسیاب‌ ها قابل تنطیم است. البته اگر بخواهید قهوه را به اندازه‌ قهوه ترک نرم و آسیاب کنید باید قدرت دست زیادی داشته باشید.

5.آسیاب قهوه صنعتی غلطکی

آسیاب ‌های غلطکی، برای آسیاب کردن قهوه‌ در حجم زیاد طراحی شده اند. در این آسیاب‌، قهوه با عبور از بین چند غلطک به پودر تبدیل می شود. از این آسیاب قهوه‌ در کارخانه جات استفاده می شود.

انواع تیغه ها در آسیاب قهوه

1. تیغه های تیغی شکل

آسیاب‌ با تیغه‌ های تیغی شکل (چیزی شبیه مخلوط کن)، دارای تیغه‌ هایی هستند که قهوه را برش می ‌زنند تا به درجه‌ مناسب برسد. در این نوع آسیاب، زمان، تعیین کننده میزان نرمی و درشتی پودر قهوه است. هر چه قهوه زمان بیشتری داخل آسیاب باشد، درجه‌ آن نرم تر خواهد شد. مزیت این نوع آسیاب ‌ها، قیمت کم آن است. آسیاب ‌های تیغه ‌ای برای افراد مبتدی گزینه مناسبی است.

اما از معایب این دستگاه ‌ها می‌توان به تهیه پودر قهوه غیر یکنواخت اشاره کرد. قهوه ای که توسط این نوع تیغه ‌ها آسیاب می‌شود، دارای دانه‌ های ریز و درشتی است که می‌تواند عمل عصاره گیری را در روش ‌های حساس مانند اسپرسو با مشکل مواجه کند. به همین دلیل تهیه پودر قهوه با این نوع دستگاه ‌ها، برای روش‌ های فیلتری مناسب ‌تر است

2. تیغه‌ های دندانه دار

این نوع آسیاب ‌ها دارای دو تیغه هستند: یکی ثابت است و دیگری به یک موتور متصل بوده و توسط نیروی آن می‌چرخد. قهوه در میان این دو تیغه قرار می‌گیرد و با چرخش تیغه‌ غیر ثابت، قهوه به پودر تبدیل می‌شود. در این نوع آسیاب‌ ها هم ممکن است یکنواختی قهوه صد در صد نباشد، اما بسیار کمتر از نوع تیغی شکل است.

آسیاب ‌های با تیغه‌ دندانه ‌ای دو نوع هستند. آسیاب‌ هایی که تیغه‌ دندانه ‌ای آن تخت (تیغه تخت) و آسیاب‌ هایی که تیغه‌ دندانه ‌ای آن مخروطی شکل (تیغه مخروطی) است.

الف.آسیاب با تیغه‌های تخت

نیروی موتور به یکی از تیغه‌ها متصل است و آن را به چرخش در می‌آورد. میزان ریزی و درشتی پودر قهوه با نزدیک یا دور شدن صفحات دو تیغه از هم قابل تنظیم است. هرچقدر این دو صفحه از یکدیگر دور باشند، قهوه درشت‌ تر آسیاب می‌شود و بالعکس.

تیغه آسیاب قهوه تخت همان طور که از نام آن مشخص است نام خود را از شکل ظاهری تیغه دریافت کرده است. درون این دستگاه ها تیغه هایی وجود دارد که دارای لبه های تیز و کوچک می باشند که این لبه ها با هم هم پوشانی دارند.

در واقع این لبه ها هستند که می توانند در دستگاه تنظیم شوند و اگر تیغه را تا حدی باز و بسته کنید باعث نزدیک شدن و دور شدن این لبه ها می شود که این موضوع باعث تغییر میزان سایز خرد شدن دانه های قهوه می شود.

پس اگر دنبال یک پودر قهوه نرم تر و ریز تر می باشید باید تیغه آسیاب قهوه خود را به هم نزدیک کنید و اگر بر عکس دنبال یک آسیاب زبر تر و درشت می باشد تیغه ها را از هم دور کنید و منتظر باشید که پودر قهوه شما از مرکز دستگاه به ظرف ذخیره منتقل شود.

ب.آسیاب با تیغه ‌های مخروطی

تیغه ‌های مخروطی نیز مانند نوع تخت تنظیم می‌شود، اما دقت در این نوع تیغه‌ ها بیشتر است و پودر قهوه یکنواخت ‌تر خواهد بود. همچنین در این نوع آسیاب ها، هم مدل دستی آن و هم مدل برقی، عمدتا تیغه مخروطی می چرخد و تیغه دایره شکل دور آن، ثابت است. دستگاه آسیاب مخروطی ظاهری استوانه ای دارد و برای خرد کردن دانه های قهوه از دو مکانیزم یعنی تیغه دندانه دار و تیغه مخروطی در آن استفاده شده است.

برای خرد کردن دانه های قهوه، ابتدا آنها را در محفظه چرخ می ریزید. با چرخش تیغه ها، دانه به درون آنها می ریزد و سپس به یک ظرف ذخیره سازی در پایین ارسال می شود.

حرکت دقیق آسیاب مخروطی، نتیجه کار شما را ضمانت می کند و به این ترتیب نوع استفاده تیغه آسیاب در آنها، شما نباید نگران عبور دانه ها و توده های آسیاب نشده باشید. به دلیل این فرآیند دقیق، دستگاه مخروطی برای کسانی که از پودر قهوه آسیاب شده ریز استفاده می کنند مناسب است.

تیغه ‌های دندانه‌ ای معمولا از دو جنس سرامیک و استیل ساخته می‌شوند. تیغه ‌های استیل به سرعت گرم می‌شوند و به سرعت هم دمای خود را از دست می‌دهند. تیغه ‌های سرامیکی درست بر عکس این قضیه را شامل می‌شود، یعنی زمان زیادی برای گرم شدن و خنک شدن لازم دارد.

البته جنس های دیگر همچون آلیاژ های فولادی و دیگر فلزات نیز در برخی تیغه دیده می شود. به هر حال در نهایت این سازنده آسیاب و البته کاربرد آن است که جنس تیغه را مشخص می کند.

نکات مهم پیش از آسیاب کردن دانه ‌های قهوه

 • کمی قبل از درست کردن قهوه، آن را آسیاب کنید. همان طور که می‌دانید پودر قهوه خیلی زودتر از دانه قهوه حالت ماندگی و بیات شده پیدا می کند. پس نگهداری طولانی پودر قهوه، سبب کاهش کیفیت نوشیدنی شما می‌گردد. همچنین سعی کنید دانه‌ های قهوه را تا زمان آسیاب در معرض اکسیژن قرار ندهید.
 • روش استفاده از آسیاب قهوه شخصی خود را بیاموزید و درجه آسیاب دانه‌ها را تنظیم کنید. همان طور که می‌دانید، میزان آسیاب قهوه با روش تهیه قهوه ارتباط مسقیم دارد. پس حتما راهنمای درجه آسیاب قهوه کنارتان باشد.
 • سعی کنید اندازه دقیق مصرف پودر قهوه در تهیه قهوه دلخواه خود را بیاموزید. استفاده از میزان دقیق و مناسب پودر قهوه برای تولید یک قهوه دلپذیر بسیار مهم است و ارتباط مستقیم با تجربه شما در تهیه قهوه دارد.

اهمیت خرید آسیاب قهوه

نکته اول این که قهوه‌ از قبل آسیاب شده یا همان پودر قهوه، دوام چندانی ندارد و ممکن است قبل از اینکه شما پودر قهوه را از بازار خریداری کنید، بیات شده باشد و قهوه تهیه شده از پودر بیات شده چندان دلچسب نخواهد بود.

نکته‌ دوم نیاز به تنظیم درجه‌ آسیاب مناسب با دستگاه قهوه ساز شخصی خود در همه‌ حالات می باشد. شاید قهوه‌ ای که از قبل آسیاب شده با دستگاه شما هم خوانی نداشته باشد، در این صورت تاثیر مخرب بر کیفیت قهوه خروجی و حتی شاید روی دستگاه شما خواهد داشت.

نکته‌ سوم این است که شاید شما در برخی از مواقع خواهان استفاده از روش تهیه یا دستور العمل دیگری برای تهیه قهوه خانگی خود باشید. در این صورت قهوه ‌ای که از قبل آسیاب شده باشد، نمی‌تواند تمامی روش‌ ها و دستورالعمل‌ ها را پشتیبانی کند.

به طور مثال، برای تهیه اسپرسو به پودر قهوه نرم نیاز است و این در حالی است که برای تهیه قهوه با فرنچ پرس باید قهوه درشت آسیاب شود. در نتیجه با داشتن یک آسیاب قهوه مناسب و همچنین به همراهی راهنمای آسیاب قهوه، می توانید قهوه بهتری را دم آوری کنید.

برای ایجاد سطح تماس بیشتر قهوه رست شده با آب و در نتیجه عصاره گیری هرچه بهتر در طعم و عطر، قهوه را آسیاب می‌کنیم. اگر ما دانه‌ های کامل قهوه رست شده را در آب قرار دهیم، ممکن است در نهایت به قهوه ‌ای بسیار رقیق برسیم، اما این کار زمان نسبتا زیادی نیاز دارد و ضمن این که در نهایت نیز فاقد عطر و طعم مطلوبی خواهد بود.

آسیاب کردن قهوه به این معنی است که دانه‌ های قهوه بیشتر و بهتر در تماس با آب قرار می‌گیرند. این اتفاق باعث می‌شود که ترکیبات قهوه به سرعت در آب حل شوند و ترکیبات بیشتری از قهوه عصاره گیری شود. رمز تهیه قهوه عالی در عصاره گیری آن نهفته است، عصاره گیری به فرآیند استخراج ترکیبات عطر و طعم و رایحه‌ های قهوه از دانه‌ آن با آب داغ گفته می‌شود و هرچه این امر بهتر صورت پذیرد، قهوه بهتر خواهد بود.

چگونگی تغییر عطر قهوه با درجه آسیاب

چند عاملی که بر تهیه قهوه موثرند عبارتند از: درجه آسیاب، زمان دم آوری، دمای آب، دانه ‌های قهوه و… که آن ها را به اختصار توضیح می دهیم.

دانه‌های قهوه:  همه دانه‌ های قهوه یکسان نیستند. آنها دارای منطقه متفاوت، انواع متفاوت، روش فرآوری متفاوت و… هستند که بر طعم و عطر قهوه تاثیر می‌گذارند.

زمان دم آوری:  هرچه زمان دم آوری بیشتر باشد، عصاره گیری بیشتر انجام می‌شود.

دمای آب:  هر چه درجه آب بالاتر باشد، باعث عصاره گیری نیز بیشتر می‌شود.

درجه‌ آسیاب:  هرچه سطح تماس آب با قهوه بیشتر باشد، در یک زمان مشخص، عصاره گیری بیشتری انجام می‌شود. پس با انتخاب بهترین درجه‌ آسیاب یک فنجان عالی قهوه خواهیم داشت.

اگر پودر قهوه بسیار درشت باشد غلظت و تراکم قهوه در فنجان کم خواهد شد و رایحه و عطر کمی به دست خواهد آمد، چون سطح تماس آب با قهوه کم شده و عصاره گیری کاهش می‌یابد.

از طرف دیگر زمانی که پودر قهوه بسیار نرم باشد، عصاره گیری بیش از حد صورت می‌گیرد که در این صورت تلخ تر خواهد شد. همچنین عطر و رایحه قهوه نیز به سختی قابل تشخیص خواهد بود.

درجه مناسب برای آسیاب کردن قهوه

درجه آسیاب ایده آل و مناسب به عواملی بستگی دارد که در زیر به چند نمونه از آنها اشاره می‌کنیم:

دانه های قهوه: از آنجایی که هیچ دانه‌ قهوه ای شبیه به یکدیگر نیست باید در زمان خرید قهوه جدید، درجه آسیاب مناسب برای آن را نیز پیدا کرد. البته راهنمای درجه آسیاب قهوه برای همه آنها یکی است و شما تنها باید با توجه به نوع قهوه، درجه مناسب را پیدا کنید.

وسیله تهیه قهوه: وسیله ‌های تهیه قهوه متفاوت، نیاز به درجات آسیاب متفاوت دارند.

زمان رست قهوه: هرگز فراموش نکنید که قهوه نیز یک محصول کشاوری است و درست مانند شیر و نان بهتر است از تازه آن استفاده کرد. از زمانی که قهوه رست شود، شروع به آزاد کردن گاز های خود می‌کند، در این صورت عطر و رایحه خود را به آرامی از دست می‌دهد.

درجه رست: درجات رست به ما می‎‌گویند که چگونه رایحه‌ های آنها آزاد می‌شوند. درجات تیره‌ تر به دلیل گرمای بیشتری که دریافت کرده اند، سریعتر در آب واکنش می‌دهند و در نتیجه عصاره گیری با سرعت بیشتری انجام می‌ پذیرد. برای همین به طور کلی بهتر است برای رست های تیره‌ تر از درجات درشت تر و برای رست روشن ‌تر از درجات نرم تر استفاده شود.

چند راه ساده برای ارتقا درجه آسیاب

یکی از اساسی ترین موضوع در تهیه قهوه، یک دست بودن درجه آسیاب قهوه است. اگر پودر قهوه شما با اندازه ‌های متفاوت آسیاب شود، حتما عصاره گیری آنها نیز متفاوت خواهد بود و در نتیجه رایحه و طعم نا خوشایند در فنجان قهوه خواهد بود. برای حل این مشکل آسیاب قهوه را با کیفیت مناسب تهیه کنید.

برای حفظ و نگه داری آسیاب خود لازم است زمان بندی خاصی برای تمیزکاری آن داشته باشید و هر زمان که تیغه‌ های آن نیاز به تعویض داشت، آنها را تعویض کنید.

راهنمای درجه آسیاب قهوه

بهترین درجه‌ آسیاب برای قهوه، عبارت است از مناسب ترین درجه برای پودر کردن قهوه، پس درجات مختلف را امتحان کنید تا بهترین آن را بیابید و هر بار نتیجه را یاد داشت کنید.

هر زمان که احساس کردید قهوه به خوبی عصاره گیری نشده است تنظیمات آسیاب را تغییر دهید و از ما بقی عوامل موثر نیز مطمئن شوید.

درجه‌ آسیاب یک اهرم قدرتمند برای تاثیر روی عطر و طعم قهوه شماست. با کنترل درجه‌ آسیاب که البته کار ساده ‌ای هم نخواهد بود، می‌توانید در تهیه قهوه مهارت خاصی پیدا کنید.

حال در این قسمت یک راهنمای درجه آسیاب قهوه شامل 7 درجه از میزان آسیاب قهوه را بر مبنای دستگاه های مختلف تهیه قهوه توضیح می دهیم:

1.بسیار درشت (Extra Coarse Grind) :

از درجه بسیار درشت برای آماده کردن قهوه سرد دم (کلد برو) با قهوه ساز تادی و یا دیگر روش های دم آوری سرد، استفاده می شود. این درجه درشت ترین میزان در راهنمای درجه آسیاب قهوه است و بیشتر از این نباید درشت باشد.

2.درشت (Coarse Grind) :

درجه درشت برای دستگاه فرنچ پرس و عملیات چشیدن طعم قهوه یا همان Cupping  مناسب است.

3.متوسط درشت ( Medium – Coarse Grind ) :

درجه متوسط رو به درشت، آسیاب قهوه برای تهیه قهوه با دستگاه های تخصصی مانند کمکس و کافه سولو مناسب است. این درجه یکی از محبوب ترین درجات آسیاب قهوه برای قهوه های دمی است.

4.متوسط ( Medium Grind ) :

این درجه آسیاب متداول ترین و استاندارترین درجه به خصوص برای انواع قهوه های دمی ازجمله V60 و کلور در راهنمای درجه آسیاب قهوه است. همچنین از درجه متوسط آسیاب قهوه برای تهیه قهوه با دستگاه دریپ پات نیز استفاده می شود.

5.متوسط نرم ( Medium – Fine Grind ) :

این درجه نیز برای دستگاه هایی همچون ائروپرس یا دیگر روش های دمی و دستگاه های مخروطی و وکیوم پات کاربرد دارد.

6.نرم ( Fine Grind ) :

آسیاب نرم یا ریز را می توان مخصوص اسپرسو و موکاپات دانست. البته برای موکاپات باید کمی درشت تر از اسپرسو باشد.

7.خیلی نرم ( Extra Fine ) :

از درجه خیلی نرم برای تهیه قهوه ترک و قهوه عربی استفاده می‌شود و تقریبا می توان گفت روش دیگری از این درجه استفاده نمی کند. همچنین این درجه آسیاب، ریز ترین میزان در راهنمای درجه آسیاب قهوه را دارد و کمتر از آن نباید باشد.

نکاتی در مورد راهنمای درجه آسیاب قهوه برای حرفه ای ها

 • اگر شما باریستا هستید بهتر است از آسیاب دارای درجه قابل تنظیم دقیق و ترجیحاً درجه های دیجیتال استفاده کنید تا میزان آسیاب قهوه شما به اندازه باشد و همیشه پودر قهوه ای یکدست داشته باشید.
 • اگر شما به قهوه علاقمند هستید و می خواهید در منزل قهوه خود را آسیاب کنید، با چند بار تمرین و دم کردن قهوه آسیاب شده به میزان آسیاب قهوه دست پیدا خواهید کرد. برای مثال اگر برای موکاپات (اسپرسو ساز رو گازی) قهوه آسیاب کردید و هنگام دم کردن قهوه خروجی آبکی بود باید قهوه را ریزتر آسیاب کنید و اگر قهوه از دستگاه به سختی خارج شد باید آسیاب قهوه خود را کمی درشت تر کنید.

شرکت فاما

شرکت فاما (Fama) ایتالیا نیز یکی از تولید کنندگان تجهیزات آشپزخانه صنعتی است و تولیدات این شرکت، بسیار با کیفیت عرضه شده و در بازار های جهانی معتبر و شناخته شده هستند. آسیاب قهوه فاما نیز از جمله محصولات این شرکت اروپایی است. آسیاب قهوه فاما در 6 مدل مختلف و در حجم‌ های متفاوت تولید می شود. استفاده آسان از این دستگاه از مزایای آن شمرده می‌شود. درجه بندی جلوی دستگاه اجازه می دهد تا قهوه را تا ریزترین شکل ممکن آسیاب کنید یا اینکه دانه قهوه را به دو نیم کنید. مخزن آسیاب قهوه فاما شبیه به آب میوه‌گیری‌ بوده و شمایل خوبی برای کافه یا بار دارد. آسیاب قهوه فاما را شرکت براکس در ایران نمایندگی می کند و تمامی خدمات پس از فروش آن را نیز بر عهده دارد.

آسیاب قهوه فاما یکی از هزاران آسیاب قهوه موجود در بازار داغ آسیاب قهوه ها است، که از قضا یکی از مدل های توانمند، پر قدرت و بادوام  موجود در بازار است. البته از تولیدات شرکت های ایتالیایی جز این هم انتظاری نمی رود. آسیاب قهوه فاما با ظاهری جذاب، می تواند در هر کافه تریا و هتل و بار و کافه ای، با آسیاب کردن بهترین قهوه، پذیرای مشتریان باشد. شما می توانید این آسیاب قهوه صنعتی را با کمترین قیمت در فروشگاه تجهیز صنعت تهران تهیه کنید.

یکی از برند های معتبر در زمینه تجهیزات قهوه و کافی شاپ، فاما می باشد. این برند با سابقه 65 ساله در ایتالیا، در زمینه تجهیزات مواد غذایی به فعالیت می پردازد. این برند در سطح استاندارد های جهانی به تولید دستگاه ها و ملزومات آشپزخانه و بارها از جمله ملزومات قهوه می پردازد. برند فاما به علت داشتن قیمت اقتصادی، در ایران طرفداران خاص خود را دارد.

آسیاب قهوه فاما محصولی وارداتی است. به همین دلیل نباید انتظار داشت که محصول ارزانی باشد. با این حال قیمت آسیاب قهوه فاما در قیاس با آنچه آسیاب می کند، قیمتی مناسب تلقی می شود.

انواع آسیاب قهوه  شرکت فاما

1.آسیاب قهوه فاما مدلCD

آسیاب قهوه فاما مدل CD ساخت ایتالیا است این دستگاه بدنه ای از جنس آلومینیوم دارد و تیغه آن از جنس فولاد است. آسیاب فاما مدل CD با ویژگی ها و تجهیزات حرفه ای که دارد نیاز کافه ها و کافی شاپ ها و رستوران ها را به راحتی می تواند جواب گو باشد.

تیغه 65 میلی متری این دستگاه کمک می کند هر چیزی به شکل عالی آسیاب شود. مخزن این دستگاه از جنس پلاستیک پلی  کربنات است که اجازه می دهد محتوای داخل مخزن را به راحتی ببینید. همچنین به راحتی می توان مخزن قهوه این دستگاه را در ماشین ظرفشویی قرار داد و آن را شست.

2.آسیاب قهوه فاما مدلGC

این دستگاه دارای دستگیره ای قابل تنظیم برای آسیاب بوده و مجهز به دکمه شروع دیجیتالی است. ساختار بدنه آسیاب قهوه از آلومینیوم صیقلی یا لاک خورده است.

همچنین این آسیاب دارای اهرمی برای تنظیم درجه، ریزی قهوه است. توان مصرفی این دستگاه نیز مانند دستگاه هایی که در قسمت بالا معرفی کردیم 1400 دور در دقیقه می باشد. آسیاب فاما مدل GC دارای قدرت 0/75 اسب بخار است این آسیاب دارای تیغه ای 65  میلی متری می باشد.

4.آسیاب قهوه فاما مدلGCP

این آسیاب دارای دکمه ای دیجیتالی برای شروع به کار و آسیاب کردن قهوه به شکلی بی نظیر است و دارای قابلیت تنظیم، برای آسیاب کردن قهوه از ریزترین تا درشت ترین شکل می باشد و بهترین کیفیت را برای درست کردن یک قهوه خوب ارائه می دهد.

5.آسیاب قهوه فاما مدل FMC6

آسیاب  قهوه فاما مدل FMC6 آسیابی قدرتمند و مجهز به تجهیزات حرفه ای بوده این آسیاب  قدرت 0/34 اسب بخار را دارد. این آسیاب مجهز به قفل بوده و تا زمانی که اجزای دستگاه درست روی هم قرار نگرفته باشد شروع به کار نمی کند.

تیغه آسیاب فاما مدل FMC6 فولادی و 65 میلی متری بوده و قادر است قهوه ی آسیاب شده عالی را به کافه ها، کافی شاپ ها و رستوران ها ارائه بدهد.

6.آسیاب قهوه فاما مدلFMX

آسیاب فاما مدل FMX دارای مخزن پلاستیکی از جنس پلی کربنات است که مقاومت آن را به مقاومت شیشه نزدیک تر می کند. این دستگاه قابلیت تنظیم از ریز ترین تا درشت ترین درجه آسیاب را دارا می باشد همچنین ظرفیت این دستگاه 3 تا 4 کیلوگرم است.

آسیاب فاما مدل FMX مانند بقیه محصولات این شرکت دارای تیغه فولادی با قطر 65 میلی متر بوده و 1400 دور در دقیقه می چرخد تا قهوه ی آسیاب شده ی خوبی را ارائه بدهد.

7. آسیاب قهوه فاما مدلCS

این دستگاه از بهترین دستگاه آسیاب از برند فاما بوده و دارای درجه تنظیم آسیاب بوده و به هر اندازه که بخواهید دانه های قهوه را آسیاب می کند. حداکثر قدرت این آسیاب قهوه 10کیلو گرم در ساعت است.

آسیاب قهوه فاما  CSدستگاهی توانمند برای آسیاب کردن دانه های سفت و سخت قهوه است و این دستگاه ایتالیایی دارای تیغه هایی بسیار تیز و پر قدرت، برای پودر کردن قهوه به بهترین شکل بوده و هتل ها، کافه ها و غذا خوری های بزرگ می توانند بهترین خریداران آسیاب قهوه فاما مدل CS باشند. این دستگاه از قدرت بسیاری برخوردار بوده و بدنه آلومینیومی آن، در کنار امکان تنظیم سرعت چرخش تیغه، از آن آسیاب قهوه ای با ارزش و توانا ساخته است.

آسیاب قهوه فاما مدلCS ، یک دستگاه اقتصادی و به صرفه بوده و با تیغه هایی از جنس فولاد سخت و ضد زنگ به هر اندازه ای که بخواهید، قهوه را آسیاب می‌کند. قطر تیغه این آسیاب قهوه 65 میلی‌متر می‌باشد. نوع تیغه این آسیاب قهوه از نوع تخت یا دیسکی است. در تیغه‌ های تخت و دیسکی،  قهوه از بالای دستگاه و مخزن دان قهوه بر روی تیغه ریخته و تیغه، دانه‌ های قهوه را خرد و آسیاب می‌کند. دانه ‌های خرد شده از اطراف تیغه خارج شده و با نیروی گریز از مرکز به داخل پاکت قهوه یا پرتافیلتر می‌ریزد. جنس تیغه آسیاب فاما مدل CS  از فولاد مخصوص و سخت می‌باشد. تیغه‌ های آسیاب قهوه ضد زنگ بوده و در برابر خوردگی مقاومت بالایی دارد.

موتور آسیاب قهوه فاما CS با توان 750 وات موتور قوی، برای این آسیاب قهوه است. دور موتور این آسیاب قهوه 1400 دور در دقیقه می‌باشد. البته لازم به ذکر است بعد از آن که آسیاب قهوه در زمان طولانی کار کند، قهوه دچار گرما شده و در طعم و عطر آن دچار تغییر می‌شود.

یکی از مزایای این آسیاب، مخزن دان قهوه یا هوپر با حجم بالا است. مخزن از پلی کربنات و بدنه از آلومینیوم ساخته شده است. همچنین آسیاب قهوه فاما CS دارای نگهدارنده پک قهوه نیز است.

این دستگاه آسیاب قهوه فاما امکان تنظیم در دوزهای مختلف آسیاب را دار بوده و اهرم دستی مشکی رنگ در جلوی آسیاب تعبیه شده است تا کاربر با تنظیم آن، دان‌ های قهوه را به حالت مورد نیاز خود گریند و یا آسیاب نماید. آسیاب قهوه فاما CS  در هر ساعت امکان آسیاب حدود 10 کیلوگرم قهوه را دارد. لازم به ذکر است این حجم در دوز ‌های مختلف متفاوت خواهد بود.

بر روی آسیاب قهوه فاما CS به جهت سهولت و حفظ بهداشت، نگهدارنده پک قهوه تعبیه شده است. هنگامی که باریستا و یا فروشنده درگیر وظایف مختلف خود است، این امکان باعث می‌شود تا مانند دستیار در کنار باریستا یا فروشنده عمل می‌کند.

یکی از عوامل انتقال بیماری و آلودگی، استفاده از دست فرد آلوده و یا برخورد نفس به محصول است. نگهدارنده پک قهوه باعث می‌شود فروشنده دخالت مستقیم در جمع ‌آوری دان ‌های آسیاب شده قهوه نداشته باشد. این امر موجب بالا رفتن بهداشت در محصول می‌شود. این آسیاب قهوه دارای یک ظرف مخصوص غیر قابل انعطاف نیز می‌باشد.

تابه حال به این فکر کردید برای تهیه یک فنجان قهوه مطبوع، باید چه فرایندی طی شود؟ دانه قهوه با کیفیت، مهارت باریستا، نوع سرو و … از مواردی است که جهت تهیه یک فنجان قهوه دلپذیر نیاز است. در کنار مهارت و مواد اولیه مرغوب، لوازم و ابزار حرفه ‌ای نیز در سرو قهوه بی نظیر و درجه یک نقش مهمی دارند. آسیاب قهوه یکی از این ابزارهای مهم در کار قهوه می ‌باشد. کیفیت دستگاه آسیاب قهوه در قهوه گریند شده، بسیار موثر است. دستگاه آسیاب قهوه فاماCS یکی از دستگاه‌ های با کیفیت در بازار می ‌باشد.

بدنه و مخزن آسیاب قهوه فاما CS

جنس بدنه آسیاب قهوه فاما  CS آلومینیومی می‌باشد. این امر باعث شده تا بدنه دستگاه، صدای زیاد موتور خود را کمتر به بیرون منتقل نماید. همچنین باریستا یا فروشنده می‌تواند به راحتی دستگاه را نظافت نماید. همچنین دکمه آغاز به کار این دستگاه به صورت دیجیتالی می‌باشد.

مخزن دان قهوه یا هوپر این آسیاب قهوه دارای ظرفیت بالایی می‌باشد تا به باریستا در جهت تسریع کار کمک نماید. جنس مخزن از پلی کربنات است. مواد اولیه به کار رفته در ساخت مخزن باعث می‌شود تا از نفوذ گرما و سرمای زیاد به داخل مخزن محافظت نماید. دان ‌های قهوه در مخزن این آسیاب قهوه بدون هیچ تغییری در ظاهر و طعم باقی می‌مانند.

آسیاب قهوه فاما مدل CS دارای گواهی نامه CE می‌باشد. این گواهی نامه برای محصولاتی است که بر طبق استاندارد ها و قوانین مرتبط با ایمنی و حفاظت دستگاه، سلامت، محیط زیست در اروپا می‌باشد. این گواهی نامه در سراسر جهان معتبر بوده و مهر تاییدی بر محصولات است. ویژگی اصلی آسیاب قهوه فاما CS که شما را برای خرید آن ترغیب می‌کند، قیمت اقتصادی و باور نکردنی آن است.

این دستگاه آسیاب قهوه از جنس آلومینیوم صیقل شده است و ظاهر درخشان و براقی دارد. طراحی دستگاه آسیاب فاما Cs بسیار ساده بوده و برای کار با آن نیازی به تنظیمات پیچیده ‌ای نمی ‌باشد. کافیست دستگاه آسیاب قهوه  را به برق تک فاز یا سه فاز وصل کنید و آماده کار با آن شوید.

در زیر دهانه خروجی دستگاه Cs فاما می‌توانید یک ظرف مناسب قرار دهید تا قهوه‌ های پودر شده درون آن ریخته شوند. پیشنهاد می‌کنیم برای تازگی بیشتر قهوه‌ ها، آنها را در مقدار و حجم مناسبی آسیاب کنید تا دچار ماندگی و افت کیفیت نشوند. همان طور که می‌دانید تازگی قهوه در کیفیت قهوه سرو شده نقش زیادی داشته و باعث طعم و عطر به خصوص در آن می‌شود.

آسیاب قهوه فاما مدل CS برای افرادی که به دنبال یک دستگاه آسیاب قهوه حرفه ای هستند بسیار مناسب است. از دستگاه آسیاب قهوه فاما برای کافی شاپ ها، فروشگاه های قهوه و یا هر مکانی که قهوه سرو می شود می توان استفاده کرد.

مشخصات فنی آسیاب فاما مدل CS

 • مقدار مصرف ولتاژ آسیاب قهوه فاما مدل CS روی 24 ولت تنظیم شده است تا مانع مصرف بالای برق شود.
 • دارای دکمه استارت دیجیتال می باشد.
 • ابعاد بدنه دستگاه 72*22*26 سانتی متر (ارتفاع-عرض-طول)
 • تیغه های آن قابل تنظیم است.
 • می توان میزان ریز یا درشت بودن آسیاب قهوه را به صورت دستی تنظیم کرد.
 • قدرت این آسیاب 0.75 کیلو وات یا یک اسب بخار می باشد.
 • قطر دهانه آن 65 میلی متر یا 6.5 سانتی متر می باشد.
 • وزن دستگاه 26 کیلوگرم می باشد.
 • جنس پلاستیک آن بسیار مقاوم و نشکن می باشد.
 • دارای 2 منبع تغذیه تک فاز و دو فاز بوده که منبع تغذیه تک فاز 230 ولت و 3 فاز 230/400 ولت می باشد.
 • در هر ساعت می تواند 10 کیلوگرم قهوه را آسیاب کند.
 • جنس تیغه های آن از فولاد می باشد.
 • ظاهردستگاه fama cs  بسیار ساده و زیبا می باشد.
 • قیمت آن نسبت به آسیاب های تمام اتوماتیک مناسب تر است.
 • این دستگاه دارای گارانتی 12 ماهه و پنج سال خدمات پس از فروش می باشد.
 • تیغه آسیاب قهوه فاما مدل CS با قطر65 میلی متر مناسب این آسیاب قهوه است که به صورت لوازم جانبی عرضه می‌شود. (هنگام تعویض تیغه آسیاب قهوه فاما باید توجه داشته باشید که دستگاه از حالت ریگلاژ خارج نشود و یا پس از تعویض مجددا ریگلاژ شود. جنس این تیغه از استیل ضد زنگ است. این تیغه از نوع تیغه های تخت ( صفحه ای ) و به صورت جفتی ( دوتایی ) به فروش می‌رسد. این تیغه ساخته شده شرکت فاما ایتالیا است.)
 • قیف قهوه آسیاب فاما از جنس پلاستیک پلی کربنات ضربه پذیر و نشکن است و به راحتی با اولین شست و شو تمیز می شود.

ویژگی ها

 • ساخته شده از آلومینیوم
 • مخزن پلاستیکی بدون نقص
 • قابلیت تنظیم با اهرم دستی
 • تیغه هایی از جنس فولاد
 • قابلیت تنظیمتیغه برش
 • قفل کیسه
 • دکمه دیجیتالی برای آغاز به کار
 • برد کنترل 24 ولت

شما عزیران  اگر قصد تهیه یک دستگاه آسیاب قهوه فاما مدل CS را دارید، می توانید از طریق فروشگاه اینترنتی تجهیز صنعت تهران به خرید دستگاه آسیاب قهوه فاما بپردازید. سایت تجهیز صنعت تهران امکان خرید حضوری یا غیرحضوری را فراهم کرده است تا کسب و کارهایی که خارج از تهران قرار دارند، به راحتی این دستگاه را سفارش دهند و در محل سکونت و یا محل کسب و کار خود تحویل بگیرند. برای دریافت اطلاعات بیش تر راجع به نحوه سفارش و استعلام قیمت دستگاه آسیاب قهوه صنعتی فاما با کارشناسان مجرب تجهیزصنعت تهران تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان جهت تهیه بهترین آسیاب قهوه فاما بهره مند شوید.

برای تهیه دستگاه آسیاب قهوه فاما، می توانید به صورت غیر حضوری به سایت فروشگاهی تجهیز صنعت تهران به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید و نسبت به سفارش  وخرید و ارسال آن، اقدام نمایید:

tajhizsanati.com

ویا به صورت حضوری همه روزه عصرها به آدرس زیر مراجعه نمایید و برای هماهنگی بیشتر و پاسخ سوال های خود با شماره های زیر تماس بگیرید:

آدرس: تهران، بزرگراه امام علی (یا از مسیر دیگر: صیاد شیرازی)، میدان سبلان، خیابان حیدری (لشکری سابق)، انتهای خیابان رضایی، روبروی مسجد ائمه اطهار، نبش کوچه خواص، پلاک36

شماره تماس:                                                        02186125233 -09194855963- 09926291231 – 09194855983

و. پوریانی – مدیریت بلاگ سایت تجهیز صنعت تهران

 

مدیریت سایت

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :
  0