0

سبد خرید شما خالی است.

0

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

آشنایی با اجزای دستگاه خشک کن میوه

دسته بندی ها : مقالات ۱۹ شهریور ۱۴۰۲ مدیریت سایت 505 مشاهده

 

همان طور که بار ها اشاره شد، میوه های خشک از تنقلات پرطرفدار و گران قیمتی هستند که افراد زیادی به دنبال تهیه آن به صورت خانگی و با قیمت پایین تر می باشند. از آنجایی که زمان ماندگاری میوه‌ های خشک نسبت به میوه های تازه طولانی تر بوده و ویتامین‌ ها و مواد مغذی آن ها نیز با خشک شدن حفظ خواهد شد، با خرید یک دستگاه میوه خشک کن  به راحتی می‌ توانید انواع میوه‌ ها را با هزینه کمتر خشک کرده و با چیپس میوه یک غذای مقوی برای اعضای خانواده در تمام فصول سال تهیه کنید.

آشنایی با قطعات دستگاه خشک کن میوه

قطعات دستگاه میوه خشک کن خانگی و صنعتی از سیستم حرارتی، فن، بدنه اصلی، سینی، تایمر و … تشکیل شده است. در ادامه این مقاله با برخی از مهمترین لوازم و قطعات دستگاه های خشک کن میوه و سبزی آشنا خواهید شد.

1.فن های دستگاه

فن یکی از پرکاربرد ترین قطعات دستگاه میوه خشک کن است که وظیفه اصلی آن، پخش یکنواخت حرارت به داخل دستگاه و همچنین انتقال رطوبت به خارج از دستگاه می باشد. بدون استفاده از فن ‌ها نمی ‌توان هوای تازه را وارد دستگاه کرد که باعث افزایش رطوبت هوای داخل محفظه دستگاه خواهد شد.

فن‌ها وظیفه پخش کردن حرارت به میوه ‌ها و خارج کردن رطوبت آن ها از دستگاه را برعهده دارند که مهم ترین وظیفه دستگاه ‌های میوه خشک کن می باشد. اگر گردش هوا به صورت افقی در دستگاه به جریان باشد، سیستم تهویه باید در انتهای آن قرار بگیرد و اگر گردش هوا در دستگاه به صورت عمودی باشد، سیستم گردش هوا در قسمت بالایی دستگاه قرار خواهد گرفت. دستگاه ‌های میوه خشک کن با توجه به ابعاد و ظرفیت خود می توانند دارای بیش از یک فن در قسمت انتهایی خود باشند.

به طور کلی فن های موجود در دستگاه میوه خشک کن به دو صورت فن های دمنده و فن های تخلیه کننده می باشند که در زیر وظایف هر یک از آن ها را شرح می دهیم:

فن دمنده: وجود این فن ها در دستگاه خشک کن میوه بسیار ضروری است. فن های دمنده، هوای گرم را از داخل کوره گرفته و آن را در فضای کابین می دمند. مکان قرار گیری این فن ها و جهت دمیدن هوای گرم توسط آن ها بسیار با اهمیت است و به طراحی دقیق و مهندسی شده نیازمند است.

فن تخلیه: فن های تخلیه وظیفه خارج کردن رطوبت از فضای داخل کابین را دارند. این فن ها با قدرت، هوایی که به واسطه فن های دمنده به داخل کابین فرستاده شده را تخلیه می کنند تا فضا برای هوای تازه بیشتر شود.

2.سانتریفیوژ فن

سانتریفیوژ فن در دستگاه میوه خشک کن با استفاده از پره‌ ها توده هوا را در حین چرخش انتقال می دهد. بنابراین با استفاده این قطعه رطوبت و بخار آب موجود در دستگاه خشک کن میوه تخلیه شده و به سمت خروجی هدایت می شود.

3.سیستم حرارتی

سیستم حرارت یعنی مشعل و کوره دستگاه خشک کن میوه اصلی ‌ترین بخش در فرایند خشک کردن میوه‌ ها به شمار می رود و رطوبت و آب موجود در بافت میوه ها توسط حرارت، تبخیر می شود. باید میوه ‌ها طوری خشک شود که هیچ رطوبتی درون آن ‌ها باقی نماند، اگر میزان حرارت تولید شده توسط دستگاه نتواند میوه ‌ها را به خوبی خشک کند، کار دستگاه خشک کن میوه ناقص خواهد بود. پس در هنگام خرید دستگاه‌ های میوه خشک کن حتما به این نکته اساسی توجه کنید.

4.بدنه دستگاه

جنس بدنه اغلب دستگاه‌ های میوه خشک کن از استیل و یا گالوانیزه، فولاد مقاوم با روکش ضد ساخته می‌ شود. بدنه دستگاه میوه خشک کن ساخته شده از عایق صدا و حرارت xps است. حرارت و صدا از این عایق اصلا عبور نمی کند و در نتیجه هوای گرم داخل کابین به هدر نمی رود. با توجه به استفاده از این عایق صدا در بدنه دستگاه خشک کن، می توانید از این دستگاه در فضای خانه هم استفاده کنید.

5.تایمر

از دیگر اجزا و قطعات دستگاه میوه خشک کن می توان به تایمر اشاره کرد. با تایمر، مدت زمان معینی که برای خشک کردن انواع میوه‌ ها نیاز است تنظیم می شود. دستگاه‌ بعد از اتمام زمان تعیین شده توسط کاربر، زنگ می ‌زند و پایان فرایند خشک کردن میوه‌ ها را اطلاع‌ رسانی می‌ کند. البته برخی دستگاه ‌ها بعد از پایان کار خشک کردن میوه ‌ها به صورت خودکار خاموش می‌ شوند.

6.سینی ها

سینی‌ ها یکی از کاربردی‌ ترین قطعات دستگاه میوه خشک کن هستند که میوه‌ های برش خورده و سبزیجاتی که برای خشک کردن آماده شده اند در آن قرار می ‌گیرند. سینی ‌ها وظیفه نگهداری میوه ‌ها در دستگاه خشک کن میوه را برعهده دارند.

جنس سینی های خشک کن‌ میوه خانگی از استیل، پلیمر و آلومینیوم انتخاب می ‌شوند تا از چسبیدن میوه‌ ها به کف سینی جلوگیری شود.

جنس سینی دستگاه میوه خشک کن صنعتی به دلیل داشتن ظرفیت بالا از جنس گالوانیزه با رنگ کوره‌ای مقاوم یا استیل کروم می باشد. یک لایه پلی‌اتیلن نسوز نیز برای جلوگیری از ریزش میوه ‌های اسلایس شده به داخل دستگاه روی سینی ها کشیده می ‌شود. تعداد و ابعاد سینی ‌های هر دستگاه به نوع دستگاه و ظرفیت آن ها بستگی دارد.

طرز کار دستگاه میوه خشک کن

از سال‌ ها قبل که طرفداران میوه ‌های خشک شده در ایران افزایش یافتند، این دستگاه ‌ها نیز به صورت انبوه وارد بازار شدند. مصرف میوه ‌های خشک شده آنقدر زیاد شد که برخی از افراد تصمیم گرفتند برای صرفه ‌جویی در هزینه ‌ها یک عدد از دستگاه ‌های میوه خشکن را خریداری کنند. این کار باعث شد تا در خشک کردن میوه‌ ها به خود کفایی کامل برسند.

در فرایند خشک کردن میوه‌ ها ابتدا المنت ‌های حرارتی روشن می شود. حرارت به کمک فن ها به طور یکنواخت درون دستگاه پخش می شود و موجب خشک شدن رطوبت میوه ‌ها می ‌شود. سپس، این رطوبت از طریق فن ها به خارج دستگاه هدایت می‌ شود. فرایند حرارت ‌دهی تا چند ساعت به صورت یکنواخت انجام شده تا میوه ‌ها به طور کامل خشک شوند. بعد از تمام شدن خشک شدن میوه ها بهتر است به مدت چند ساعت در هوای آزاد قرار داده شوند تا آماده خوردن شوند.

قطعات دستگاه خشککن میوه به صورت هماهنگ فرایند خشک کردن میوه ‌ها را انجام می ‌دهند. بعد از قرار دادن سینی میوه ‌ها در داخل دستگاه، المنت‌ های حرارتی با استفاده از انرژی برق داغ شده و از طریق فن، حرارت و گرما به صورت یکنواخت در طبقات دستگاه جریان پیدا می‌ کند. در این صورت بدون پخته شدن میوه ‌ها رطوبت میان بافت آن ها از بین می‌ رود و به آرامی میوه ها خشک می‌ شوند. بنابراین فن دستگاه رطوبت میوه ‌ها را به خارج از دستگاه هدایت می ‌کند و فرایند حرارت ‌دهی به میوه ‌ها تا خشک شدن کامل چندین ساعت طول می‌ کشد و در نهایت میوه های خشک شما آماده خواهند شد.

البته لازم است بعد از خشک شدن، میوه‌ ها برای چند ساعت در هوای آزاد قرار دهید و سپس مصرف و یا بسته‌ بندی نمایید. محل نگهداری میوه‌ های خشک خانگی باید بدون رطوبت و تاریک باشد.

نحوه کار با دستگاه خشک کن میوه

استفاده از بیشتر لوازم برقی به خصوص دستگاه های خشک کن میوه نیاز به کمی مهارت دارد، بنابراین بهتر است قبل از شروع کار با مراحل استفاده از این دستگاه آشنا شده و شیوه صحیح به کارگیری آن را بدانید.

میوه های برش زده را در سینی ها قرار دهید و سعی کنید از پوشاندن تمام شبکه ها پرهیز نمایید، تا هوای گرم داخل دستگاه خوب گردش نماید. برای کارایی بهتر فقط از تعداد سینی های مورد نیاز استفاده کنید. پس از چیدن سینی های حاوی میوه بر روی هم، در پوش را روی آن ها قرار دهید و دو شاخه را به برق وصل کنید و دستگاه را توسط کلید خاموش –روشن، روشن کنید تا فرایند خشک کردن میوه ها شروع شود.

به طور کلی مراحل استفاده صحیح از دستگاه میوه خشک کن به صورت زیر می باشد:

 1. دستگاه خشک کن میوه را روی سطح مناسب قرار دهید و سپس دستگاه را به برق با ولتاژ مناسب وصل کنید. مطمئن باشید که ولتاژ برق منطقه شما با ولتاژ مشخص شده روی دستگاه مطابقت دارد.
 2. میوه ها را مطابق با نوع آن ها اسلایس کنید. میوه ها با بافت نرم را با قطعات با ضخامت بیشتر و میوه ها با بافت سخت را با قطعاتی نازک و کوچک تر برش دهید.
 3. قبل از چیدن میوه ها، سبزیجات و یا گوشت ها درون سینی های مخصوص دستگاه خشک کن میوه، دستگاه را ۵ الی ۱۰ دقیقه روشن بگذارید.
 4. روی هر یک از سینی ها، مواد غذایی را به طور منظم بچینید، توجه داشته باشید که گردش هوای گرم در دستگاه باعث خشک شدن غذا ها می شود، بنابراین سینی ها را بیش از حد پر نکنید و مواد غذایی را روی هم قرار ندهید و فاصله استاندارد را در زمان چینش سینی ها رعایت کنید تا گردش هوای گرم به درستی انجام شود.
 5. سپس در این مرحله سینی ها را درون دستگاه خشک کن میوه قرار دهید و درب دستگاه را ببندید.
 6. متناسب با نوع میوه یا محصول موجود در دستگاه، زمان و دمای دستگاه را تنظیم کنید و دستگاه را روشن کنید.
 7. نزدیک به زمان پایان کار هر ۱ الی ۲ ساعت محصول موجود در دستگاه را بررسی کنید. ممکن است که در بررسی در این مرحله، مواد تا حد دلخواه شما خشک شود، پس می توانید دستگاه را به صورت دستی خاموش کنید. توجه داشته باشید اگر مواد غذایی با برش های یک اندازه درون دستگاه قرار گرفته باشند، مواد به صورت یکنواخت و با سرعت یکسان خشک می شوند.
 8. در این مرحله بعد از اتمام زمان مشخص شده، دستگاه خشک کن میوه خاموش شده، سپس میوه های خشک شده را در دمای محیط قرار دهید تا سرد شود.

برای خرید دستگاه میوه خشک کن متناسب با کار خود، بهتر است با تجهیزات و قطعات دستگاه میوه خشک کن آشنا شوید تا خرید بهتری داشته باشید، چون کیفیت و قیمت دستگاه های میوه خشک کن با توجه به تجهیزات بکار رفته در ساخت آن ها تعیین می شود.

شما همراهان گرامی، برای آشنایی با تجهیزات، قطعات و قیمت دستگاه های خشک کن میوه خانگی و صنعتی می توانید با همکاران ما در فروشگاه تجهیز صنعت تهران تماس بگیرید.

انواع میوه خشک کن ها

میوه خشک کن ها با توجه به نوع جریان هوایی که ایجاد می کنند به دو نوع تقسیم می شوند: جریان عمودی و جریان افقی. برخی از دستگاه های میوه خشک کن به صورت طبقات دایره ایی شکل هستند و طبقات بر روی هم قرار می گیرند. در این نوع از دستگاه ها منبع تولید انرژی گرمایی معمولا در کف تعبیه می شود و در دستگاه نیز در بالای طبقات قرار می گیرد. از جمله معایب این نوع از دستگاه ها نیز همین است چون برای برداشتن طبقات زیرین باید تمام طبقات بالایی را از از جای خود حرکت دهید تا به آن دسترسی داشته باشید.

در دستگاه هایی که با جریان افقی حرارت کار می کنند منبع تولید حرارت در پشت دستگاه قرار دارد و در ضمن سبد ها به صورت کشویی بر روی هم قرار می گیرند و در دستگاه از پهلو باز می شود. از این رو دسترسی به هر طبقه به صورت کاملا مجزا از هم می باشد.

نکات ایمنی دستگاه های خشک کن

 • قبل از اولین استفاده از دستگاه میوه خشک کن آن را به صورت خالی به مدت 30 دقیقه روشن کنید و سپس طبق دستور آن را بشوئید و خشک نمائید.
 • در هنگام استفاده از دستگاه، آن را کنار دیوار، پرده و روی سطح فلزی قرار ندهید.
 • همیشه قبل از جدا کردن دو شاخه از برق، دستگاه میوه خشک کن را از طریق کلید خاموش کنید.
 • زمانی که از دستگاه میوه خشک کن استفاده نمی کنید آن را از برق جدا کنید.
 • از استفاده از سیم های رابط پرهیز کنید.
 • از این دستگاه فقط برای خشک کردن سبزی و میوه استفاده کنید.
 • به قسمت برقی دستگاه میوه خشک کن آب نزنید. از فرو بردن قسمت بالای میوه خشک کن که حاوی موتور و المنت است در آب پرهیز کنید و برای تمیز کردن آن از دستمال مرطوب و کمی مایع ظرفشوئی استفاده کنید.
 • برای شستشوی توری های دستگاه خشک کن، آن ها را در آب ولرم و مایع ظرفشویی قرار داده تا خیس بخورد، سپس از برس پلاستیکی نرم برای تمیز کردن آن ها استفاده نمایید. از استفاده سیم ظرفشویی و یا مواد ساینده برای تمیز کردن توری ها پرهیز کنید و از شستشو توسط ماشین ظرفشویی نیز خودداری نمایید.

نکات کاربردی برای خشک کردن میوه در دستگاه خشک کن

 • خشک کردن میوه ها راهی بسیار مناسب برای نگهداری طولانی مدت از آن ها می باشد. در دستگاه های خشک کن میوه با استفاده از دمای کنترل شده، هوا از بالا به طرف پایین دمیده می شود و از میان سینی های مشبک به طرف بالا گردش می کند.
 • گردش هوای گرم از بین مواد خوراکی، باعث خارج شدن رطوبت و خشک شدن آن ها می شود. میوه ها و سبزی هایی که با دستگاه خشک کن میوه، خشک می شود، دارای کیفیت، طعم و رنگ بهتری می باشد و می توان آن ها را با استفاده از ظروف درب دار برای مدت زمان طولانی نگه داری کرد.
 • میوه ها و انواع مواد خوراکی را به صورت یک شکل و یک اندازه برش دهید. مواد می توانند به صورت رنده شده، خرد شده و یا ورقه شده در دستگاه قرار بگیرند، ضخامت برش بهتر است که 5 میلی متر باشد.
 • زمان خشک شدن میوه ها به عوامل متعددی مانند ابعاد، ضخامت ورقه و رطوبت محیط بستگی دارد. بنابراین پیشنهاد می شود خشک کردن را عصر شروع نمائید، چون زمان تقریبی لازم برای خشک کردن میوه ها حدود 12 ساعت است. برای تشخیص اینکه آیا میوه ها کاملا خشک شدند یا نه، قطعه ای از میوه خشک شده را بردارید، اجازه دهید خنک شود، سپس آن را نصف کنید، نباید هیچ گونه رطوبتی مشاهده شود.
 • اگر مشاهده کردید که در یک طرف سینی، میوه های خشک نشده وجود دارد سینی را بچرخانید و یا سینی های پایین را با بالایی جابجا کنید.

چند نکته برای خرید دستگاه میوه خشک کن

قبل از خرید این محصولات باید به مکانیزم دستگاه میوه خشک کن، نوع سوخت مصرفی آن، جنس بدنه و سینی، استاندارد بودن، گارانتی و … توجه کرد. این دستگاه ‌ها دارای انواع مختلفی هستند که سوخت مصرفی هر کدام بسته به نوع کاربرد آن ‌ها متفاوت است، به گونه ‌ای که مدل ‌های صنعتی برای کاهش هزینه‌ ها و صرفه‌جویی در مصرف انرژی، بیشتر از گاز استفاده می ‌کنند و اندازه آن ها نسبت به سایر مدل‌ ها بزرگ‌تر می ‌باشند.

برای خرید دستگاه ‌های خشک کن میوه خانگی نیز باید ابتدا به توان مصرفی آن‌ ها توجه کرد. هر چه توان مصرفی این دستگاه ها کمتر باشد، مصرف سوخت آن‌ ها نیز کمتر خواهد بود. توجه به ابعاد این دستگاه ‌ها نیز بسیار مهم بوده و باید متناسب با نیاز افراد خریداری شوند، هر چه اندازه دستگاه بزرگ تر باشد، مصرف انرژی آن نیز بالا تر خواهد رفت.

عمر دستگاه خشک کن میوه

تعمیر دستگاه میوه خشک کن در حالت ‌های مختلف و برای تمامی مدل های این دستگاه ‌ها امکان پذیر می باشد. این دستگاه ها در تنوع بسیار بالایی ساخته می ‌شوند که این موضوع استفاده از این محصولات را بسیار سخت می کند.

دسته بندی های مختلفی برای این دستگاه ها وجود دارد، در دسته بندی برحسب سایز در دو دسته خانگی و صنعتی تقسیم شده که هرکدام نیز ویژگی ‌ها و تنوع زیادی را دارا هستند. در دسته ‌بندی دیگر برحسب کارایی این محصولات در دو دسته برقی و گازی قرار می‌گیرند.

تعمیر میوه خشک کن کاری کاملا تخصصی بوده و باید توسط افراد متخصص انجام شود و به دلیل استفاده مستمر از این محصولات خرابی در آن ها نیز بسیار زیاد خواهد بود. در صورتی که روند تعمیرات از کیفیت بالایی برخوردار باشد می توان امیدوار بود که دستگاه مدت زیاد دیگری برای کاربر قابل اسفاده باشد.

انواع خرابی های دستگاه خشک کن میوه

در تعمیر دستگاه خشک کن میوه باید قسمت های مختلف را در نظر گرفت. در تعمیر میوه خشک کن اولین قدم آشنایی با نوع و شکل خرابی به وجود آمده می ‌باشد. در این وسایل شما به راحتی می توانید خرابی را تشخیص دهید و از خسارت بیشتر جلوگیری کنید. تعمیر میوه خشک کن کاری کاملا تخصصی است. در ادامه انواع خرابی ‌های متداول در این محصولات را برای شما نام می ‌بریم.

 • میوه خشک کن روشن نمی‌شود.
 • فن میوه خشک کن کار نمی‌ کند.
 • تایمر میوه خشک کن خراب شده است.
 • سیم میوه خشک کن پاره شده است.
 • میوه خشک کن سر و صدا می ‌کند.
 • گرم کن دستگاه خراب شده است.
 • فیوز دستگاه سوخته باشد.
 • ترموستات خراب شود.
 • محصولات را بیش از حد خشک می کند.

در مطالب زیر برای چند نوع از خرابی ها توضیحاتی را ارائه خواهیم داد:

خرابی در گرم کن دستگاه

در این محصولات یکی از اصلی ‌ترین قسمت ‌های موجود بخش گرم کن دستگاه می باشد. گرم کن ‌ها در دو دسته هم به صورت برقی و هم به صورت گازی کار می ‌کنند. در مدل‌ های برقی این دستگاه ها، تعدادی المنت بسیار مقاوم وجود دارد که با توجه به نیاز شما تعدادی از آن ها برای تنظیم دما روشن می ‌شوند.

در مدل دیگر که با شعله گاز کار می ‌کند یک مجموعه از شعله ‌ها در اطراف مخزن وجود دارد. این مشعل گازی با یک شیر تنظیم می ‌شود. برای این که به خوبی بتوان از این وسایل استفاده نمود باید به صورت دوره ای نیز در قسمت گرم کن سرویس‌ هایی را انجام دهید. امروزه استفاده از مدل‌ های گازی متداول تر بوده و بیشتر مورد توجه خریداران قرار می گیرد.

خرابی در قسمت تهویه

 یکی از مهم ترین قسمت‌ ها که باعث حفظ کیفیت و سرعت خشک شدن میوه ها می ‌شود، تهویه دستگاه است. در تهویه این دستگاه‌ ها معمولا از فن استفاده می شود. موتور فن در قسمت ‌های مختلف قرار گرفته و به راحتی رطوبت ایجاد شده را خارج می‌ کند. هر چه تهویه دستگاه بهتر باشد سرعت خشک شدن و کیفیت خشک شدن میوه ها نیز بالاتر می ‌رود.

خرابی در کنترل دستگاه

در مدل ‌های مختلف میوه خشک کن می توان شاهد کنترل کننده ‌هایی برای دریافت کیفیت بهتر بود. شما با توجه به نیاز خود باید هر نوع از میوه ها را در حالت ‌های مختلف خشک کنید. خشک کردن میوه با این وسایل راحت می ‌باشد به شرطی که بتوان آن ها را به خوبی تنظیم نمود. در مدل‌ های مختلف از دما و حتی میزان تهویه دستگاه قابلیت تنظیم را دارا هستند.

 در موارد مختلف خرابی باعث برهم خوردن تنظیمات دستگاه شده بنابراین برای رفع این خرابی ‌ها باید از افراد متخصص کمک گرفت. وجود تنظیمات بد در دستگاه می تواند کیفیت محصول شما را تا حد بسیار بالایی تحت تاثیر قرار دهد. در صورت خرابی دستگاه های خشک کن میوه باید توجه داشت که در کمترین زمان ممکن خرابی‌ ها رفع شوند.

خدمات دستگاه های خشک کن فروشگاه تجهیز صنعت تهران

هر شرکت و برندی با توجه به استراتژی های خود در ساخت، تولید و فروش دستگاه های خشک کن میوه، قطعات و متریالی را که در دستگاه های خود به کار می برد، متفاوت می باشد.

فروشگاه تجهیز صنعت تهران با هدف جلب رضایت و اعتماد شما خریداران عزیز و گرامی، دستگاه های خشک کن میوه و سبزی خود را از برند های معتبر و دارای گارانتی مانند هواکروز، آریا سازه، تام صنعت، زیکو و … که از جمله برترین سازندگان انواع دستگاه خشک کن میوه به شمار می روند، خدمت شما ارائه می دهد.

وجود گارانتی بی قید شرط و خدمات پس از فروش و همچنین پشتیبانی بیست و چهار ساعته برای افرادی که به تازگی کسب و کار خود را شروع کرده اند، اطمینان خاطر کاملی برای مشتریان فروشگاه ما خواهد بود.

 

شما همراهان عزیز، برای تهیه انواع دستگاه میوه خشک کن، می توانید به صورت غیر حضوری به سایت فروشگاهی تجهیز صنعت تهران به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید و نسبت به سفارش و خرید و ارسال آن، اقدام نمایید:

 

tajhizsanati.com

 

و یا به صورت حضوری همه روزه عصرها به آدرس زیر مراجعه نمایید:

 

تهران، بزرگراه امام علی (یا از مسیر دیگر: صیاد شیرازی)، میدان سبلان، خیابان حیدری (لشکری سابق)، انتهای خیابان رضایی، روبروی مسجد ائمه اطهار، نبش کوچه خواص، پلاک36

 

برای هماهنگی بیشتر و پاسخ سوال های خود با شماره های زیر تماس بگیرید:

 

02186125233 -09194855963- 09926291231 – 09194855983

 

و. پوریانی – مدیریت بلاگ سایت تجهیز صنعت تهران

 

مدیریت سایت

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :
  0