0

سبد خرید شما خالی است.

0

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

دستگاه دوخت پدالی پلاستیک

دسته بندی ها : مقالات ۳۰ مهر ۱۴۰۲ مدیریت سایت 132 مشاهده

 

دوخت نایلون

استفاده از نایلون‌ در زندگی امروزی به شدت در حال افزایش می باشد و از آن برای بسته بندی انواع محصولات و حمل آسان‌ کالا های مختلف استفاده می ‌شود. بسته بندی هر محصول، اگر با کیفیت و مناسب باشد، نقش بسیار مهمی در افزایش فروش و عرضه محصول در بازار دارد و می تواند باعث جلب نظر خریدار شود.

استفاده از نایلون و یا بسته بندی زیبا و شکیل باعث شود که مشتری چندین بار از آن بسته بندی استفاده کند که این کار باعث می شود برند آن کالا بیشتر دیده شود و باعث تبلیغ آن برند می شود.

دستگاه دوخت لحظه ای ( تایمر دار )

دستگاه های دوخت پلاستیک به دو دسته دستگاه دوخت دائم داغ و دستگاه دوخت لحظه ای تقسیم می شوند. دستگاه دوخت لحظه ای یکی از طبقه بندی های مهم دستگاه های دوخت پلاستیک است که فرآیند پرس کردن محصول را به صورت آنی و لحظه ای انجام می دهد، به همین دلیل به آن دوخت لحظه ای می گویند. در این دستگاه به دلیل وجود ترانس و میکروسوییچ، مدت زمان گرم شدن المنت به صورت کاملا دقیق انجام می شود.

طبقه بندی دستگاه دوخت لحظه ای

دستگاه دوخت لحظه ای به دو صورت رومیزی و پدالی تولید می شود. دستگاه دوخت لحظه ای با المنت های سیمی با پهنای دوخت مختلفی مانند 2، 5 ، 6 ، 8 ، 13 و … میلی متری به صورت تک خط یا دو خط، تولید می شوند.

از عوامل تاثیرگذار بر قیمت دستگاه های دوخت می توان به رومیزی یا پدالی بودن، اندازه فک دستگاه، پهنای دوخت، تعداد دوخت ها و توان ترانس مورد استفاده توسط دستگاه اشاره کرد.

کاربرد دستگاه دوخت لحظه ای

برای آب بندی کردن بسته ها و بسته بندی کردن هر گونه مواد پودری و مایعات می توان از دستگاه دوخت لحظه ای استفاده کرد. چون در دستگاه دوخت لحظه ای قابلیت تنظیم تایم و کنترل دمای مورد نظر، امکان پذیر است، لذا دستگاه دوخت لحظه ای برای هر نوع جنس مانند دوخت کیسه فریزر، دوخت نایلون، دوخت پلاستیک، دوخت نایلکس، دوخت سلفون، دوخت متالایزر، دوخت کاغذ کرافت، دوخت انواع OPP و … قابل استفاده می باشد.

 دستگاه دوخت پدالی

کارخانه ها در گذشته تمام مواد تولیدی خود را به صورت دستی، بسته بندی می کردند. اما امروزه دیگر نیاز به این روش های وقت گیر و دستی نیست. با آمدن دستگاه های صنعتی می توانید به راحتی و با سرعت بالا محصولات خود را بسته بندی کنید. استفاده از همین دستگاه های صنعتی باعث شده است تا هم سرعت تولید در کارخانه ها بالا رود و هم بسته بندی کردن محصولات، سریع تر و زیبا انجام شود.

 در حالت کلی تمام دستگاه های دوخت، پلاستیک ها و پاکت ها را به وسیله گرما به هم می دوزند. دستگاه دوخت پلاستیک مدل های زیادی دارد که یکی از انواع آن، دوخت پدالی است که کارایی بسیار خوب و بالایی دارد. وجود پدال در این دستگاه، کار را برای کاربران خود راحت کرده است و با فشردن پدال عمل دوخت انجام می شود.

این دستگاه های دوخت، دارای پدال پایی می باشد که انواع دهانه پلاستیک از جنس متفاوت را به هم وصل می کند و قابلیت دوخت انواع کاغذ، پلاستیک، گونی و پارچه به یکدیگرا را دارا می باشند. در فروشگاه هایی که محصولات فله و بدون بسته بندی کارخانه فروخته می شود می توان از این دستگاه برای بسته بندی استفاده کرد.

دستگاه پرس پدالی یکی از پرکاربردترین دستگاه های دوخت می باشند که در تمامی صنایع و صنعت بسته بندی مورد مصرف قرار می گیرند.

همان طور که از نام دستگاه دوخت حرارتی پدالی یا دستگاه پرس پدالی مشخص است، جهت دوخت پلاستیک در این دستگاه، پدال پایی تعبیه شده است که پس از قرار دادن بسته بندی در دهانه دوخت و با فشار دادن پدال پایی در دستگاه، عملیات دوخت انجام می شود. کار کردن با دستگاه دوخت حرارتی پدالی بسیار ساده می‌ باشد و اپراتور به راحتی و بدون داشتن دانش و تخصص خاصی می تواند با این دستگاه کار کند. همچنین این دستگاه به علت سرعت و دقت بالایی که در انجام دوخت دارد، معمولا جهت مصارف صنعتی و خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. کارکرد آسان، قیمت مناسب و مصرف برق پایین دستگاه، کاربران را به سمت استفاده از این دستگاه های پدالی سوق می دهد.

در این مقاله قصد داریم تا انواع دستگاه های دوخت پدالی را به طور کامل بررسی کنیم و چند نمونه از دستگاه های دوخت پدالی کارمد در بازار ایران را به شما معرفی نماییم.

انواع دستگاه پدالی

 1. دستگاه دوخت پدالی آلومینیومی
 2. دستگاه دوخت پدالی المنتی
 3. دستگاه دوخت برنجی
 4. دستگاه دوخت پدالی پنوماتیک
 5. دوخت مگنتی

1.دستگاه دوخت پدالی المنتی آلومینیومی

دستگاه دوخت پدالی آلومینیومی ایستاده باعث سهولت استفاده کاربران از دستگاه می شود. پرس پدالی آلومینیومی به صورت لحظه ای گرم بوده و به همین دلیل مصرف برق در این پرس آلومینیومی، بسیار بهینه و از لحاظ قیمت بسیار مقرون به صرفه می باشد. دستگاه پرس آلومینیومی در اندازه های متفاوت 30، 40، 50، 60، 80  و 100 سانتی متر موجود می باشند. کارکرد دستگاه دوخت پدالی آلومینیومی به این صورت می باشد که نایلون حاوی محصول، بین فک حرارتی دستگاه قرار گرفته و با فشار دادن پدال توسط اپراتور، فک بالایی دستگاه به سمت پایین هدایت شده و کار پرس و پلمپ را انجام خواهد داد. به طور معمول عرض دوخت و پرس دستگاه دوخت آلومینیومی 2 میلی متر می باشد.

2.دستگاه دوخت پدالی المنتی چدنی

این دستگاه مانند دستگاه آلومینیومی عمل می کند و دما و زمان روی این مدل دستگاه با توجه به ضخامت پاکت محصول، قابل تنظیم است.

عملکرد دوخت پدالی المنتی مشابه دوخت پدالی آلومینیومی می باشد، با این تفاوت که قدرت، کیفیت و عرض دوخت دستگاه پدالی المنتی چدنی، بالاتر بوده و قابلیت دوخت و پرس نازک ترین تا ضخیم ترین نایلون ها را دارا می باشد. دستگاه دوخت پدالی المنتی چدنی در ابعاد متفاوت 35، 45 ، 65، 80 سانتی متر و در دو مدل تک فک و دو فک حرارتی موجود می باشد. در بعضی از مدل های دستگاه پرس پدالی چدنی، قابلیت نصب تاریخ زن بر روی این دستگاه جهت دوخت و چاپ به طور همزمان ممکن می باشد.

3.دستگاه پدالی برنجی

این دستگاه مانند دو مدل دیگر عمل می کند و تنها تفاوت در کیفیت بهتر دوخت این دستگاه است. المنت های دستگاه در نوع برنجی همیشه روشن و داغ هستند.

این دستگاه نیز دارای دکمه ای است که میزان گرما را تنظیم می کند. طرز کار این دستگاه دقیقا مانند نوع المنتی است به طوری که بسته در بین دو فک قرار می گیرد و دو فک برنجی پلاستیک را پرس می کنند.

کارکرد دوخت پدالی برنجی مشابه دستگاه دوخت پدالی المنتی بوده و با این تفاوت که به جای تایمر لحظه ای دارای ترموستات دما است. دستگاه دوخت پدالی برنجی با توجه به دائم گرم بودن قابلیت دوخت انواع پاکت های ضخیم مانند متالایز (فویل آلومینیومی) و … دارا بوده و با عرض دوخت و پرس 13 میلی متر و دارای دوخت شطرنجی می باشد. دستگاه دوخت پدالی برنجی در ابعاد 30 و 40 سانتی متر موجود می باشند.

تفاوت دوخت پدالی برنجی با المنتی

در دستگاه برنجی، المنت ها همیشه گرم هستند و امکان دوخت بسته های آلومینیومی را نیز دارند و در مقایسه با سایر دستگاه های دوخت درای قیمت پایین تری می باشند. ولی در دستگاه دوخت پدالی المنتی حتما باید تایمر وجود داشته باشد، چون باید برای انجام دوخت، حرارتی مناسبی وجود داشته باشد. برای این منظور ابتدا دستگاه را روشن می کنید، سپس نسبت به نوع بسته ای که قرار است دوخته شود، دمای دستگاه را تنظیم می کنید.

4.دستگاه دوخت پدالی پنوماتیک

در دستگاه دوخت پدالی پنوماتیک نیروی لازم جهت حرکت فک ها، به وسیله کمپرسور هوا تامین می شود. سرعت عملکرد بالا و کارکرد راحت دستگاه، باعث افزایش راندمان و سرعت بسته بندی توسط این نوع دستگاه ها می گردد.

دستگاه دوخت پدالی پنوماتیک به صورت عمودی یا افقی با توجه به سفارش مشتری قابل ساخت می باشد. یکی از مزایای استفاده از دستگاه دوخت پدالی پنوماتیک قابلیت افزودن تزریق گاز همزمان جهت دوخت و افزایش ماندگاری محصول می باشد.

5.دستگاه دوخت مگنتی

عملکرد دستگاه مگنتی به صورت فرمان سه گانه توسط نیروی مغناطیسی و مگنت انجام می پذیرد. نحوه کارکرد دستگاه مگنتی به سه صورت دستی، پدالی، اتوماتیک می باشد. در روش دستی با فشار دادن دکمه نصب شده بر روی دستگاه، فک دستگاه جهت دوخت و پرس به سمت پایین هدایت می شود. در روش پدالی با فشار پدال توسط اپراتور کار پرس انجام می شود و در روش اتوماتیک، زمان پایین آمدن فک را تنظیم کرده به صورت خودکار فک به سمت پایین برای پرس کردن هدایت می شود.

کاربرد دستگاه دوخت پدالی

دوخت پلاستیک پدالی لحظه ای در اندازه های 30 ، 40، 50 ،60 ، 70 ،80 سانتی متر و سایز های بزرگ تر بر اساس سفارش مشتری در بازار موجود می باشد. از گذشته تا کنون، دستگاه دوخت پدالی یکی از بهترین، با کیفیت ترین و کاربردی ترین دستگاه بسته بندی می باشد و از نظر قیمت بسیار مقرون به صرفه است. برای ساخت این دستگاه ها، جنس داخل پایه ها را از چدن می سازند و فک های حرارتی از جنس تفلون هستند و حرارت این فک ها باعث دوخت پلاستیک می شود.

دستگاه های بسته بندی و دوخت دارای انواع بسیار زیادی هستند که معمولا برای دوخت پاکت و پلاستیک مورد استفاده قرار می گیرند. از نوع دوخت پدالی در فروشگاه ها، کارخانه ها و تولیدی هایی که نیاز به بسته بندی دارند، استفاده می شود. در فروشگاه ها و کارخانه هایی که مواد فله مانند حبوبات، آرد، ادویه، سبزی و میوه خشک دارند و می خواهند مواد بیرون نریزد، استفاده از دستگاه بسته بندی بسیار ضروری است.

اگر محصولات را بسته بندی کنید مشتریان بیشتری را جذب خواهید کرد و دوخت پدالی یکی از بهترین انتخاب های شما می تواند باشد. زیرا به راحتی با آوردن فشاری کم روی پدال، عمل دوخت کامل می شود. یکی از دستگاه های پر کاربرد و محبوب صنایع بسته بندی دستگاه دوخت پدالی پلاستیک می باشد که با استفاده از دستگاه دوخت پدالی می توان انواع پلاستیک، فویل، آلومینیوم ،پلی اتیلن و پلی استر استفاده نمود. همچنین می توان برای بسته بندی های حبوبات، محصولات پتروشیمی و … استفاده نمود. دستگاه دوخت پلاستیک تو مدل ها و ابعاد و طول دوخت مختلف موجود می باشد.

سایز های مختلف دستگاه دوخت پدالی

این دستگاه با فک های حرارتی و روکش تفلون در سایز های مختلف از 30 سانتی متر تا 1 متر در بازار موجود است و عرض فک ها اغلب 1.5 سانتی متر هستند. پایه های چدنی این دستگاه باعث بهتر ایستادن و استواری دستگاه می شود. المنت های به کار رفته در این دستگاه ها، طول عمر بالایی دارند. جنس تفلون المنت ها باعث دوختن نایلون و نایلکس بدون هیچ مشکلی شده است. این دستگاه به دلیل دارا بودن فک های تفلوتی برای دوخت نایلون و نایلکس نیز مناسب هستند. این المنت ها در صورت خرابی، به راحتی و بدون نیاز به تعمیرکار قابل تعویض می باشند.

انواع دستگاه های دوخت پلاستیک قابل عرضه توسط فروشگاه تجهیز صنعت تهران

1.دستگاه دوخت پلاستیک پدالی 3۰ سانتی متری با عرض دوخت 13 میل مخصوص نایلون ضخیم

دستگاه دوخت پدالی 30 سانتی دارای دیمر دیجیتالی بوده که کار کردن با آن بسیار راحت می باشد در این نوع دستگاه ها، مقدار ولت دستگاه  نیز نشان داده می شود که این امکان را به مشتریان عزیز می دهد تا متوجه شوند ولت دستگاه چقدر است.

این دستگاه به دلیل پایه بلندی که دارد امکان پرس را آسان کرده و روکش فک های آن از تفلون است که باعث می شود مقاومت و عمر بیشتری داشته باشد. یکی دیگر از مهمترین مزایای این دستگاه، که باعث پر فروش بودن آن شده، این است که پرس سریع و آسانی دارد.

ویژگی های این محصول

 • دیمر دیجیتالی ولت متر دار
 • عرض دوخت: 1.3 سانتی متر یا 13 میلی متر
 • طول دوخت: 30 سانتی متر
 • ابعاد دستگاه: 45*75 سانتی متر
 • نوع دوخت: پنج خط
 • وزن دستگاه: 15 کیلو گرم
 • ابعاد میز نگهدارنده: 12*40 سانتی متر
 • توان دوخت: 250 وات

2.دستگاه دوخت پلاستیک پدالی 4۰ سانتی متری با عرض دوخت 13 میل مخصوص نایلون ضخیم

دوخت پدالی 40 سانتی دارای دیمر دیجیتالی است که کار کردن با آن بسیار راحت تر شده  و مقدار ولت دستگاه را نیز نشان می دهد و می توان از این طریق متوجه ولت دستگاه شد. کارکرد این دستگاه همانند دستگاه دوخت 30 سانتی متری است.  

ویژگی های این محصول

 • عرض دوخت: 1.3 سانتی متر یا 13میلی متر
 • طول دوخت: 40 سانتی متر
 • ابعاد دستگاه: 45*75 سانتی متر
 • نوع دوخت: پنج خط
 • وزن دستگاه: 15 کیلو گرم
 • دیمر دیجیتالی: ولت متر دار
 • ابعاد میز نگهدارنده: 12*40 سانتی متر
 • توان دوخت: 250 وات

3.دستگاه دوخت پدالي لحظه ای طول 30 سانت عرض mm ۵ مخصوص نایلون نازک

دستگاه دوخت لحظه ای دارای دیمر دیجیتالی است که کار کردن با آن بسیار راحت است به گونه ای که با دستگاه دوخت لحظه ای می توانید با سرعت بیشتری محصولات خود را پرس کنید و این دستگاه با نشان دادن ولت دستگاه به مشتریان این امکان را می دهد که ولت دستگاه را چک کنند.

ویژگی های این محصول

 • کاربرد: برای نایلون های نازک
 • جنس بدنه: فلزي رنگ کوره ای الکترواستاتیک
 • طول دوخت: 30سانتی متر
 • عرض دوخت: 5 میلی متر
 • توان مصرفی : 250 وات
 • جنس سیم استفاده شده در المنت: از کروم نیکل و جنس روکش المنت از استیل
 • مصرف برق دستگاه: 220 ولت شهری
 • روکش فک های دستگاه: از جنس تفلون
 • سایر تجهیزات: مجهز به سینی با قابلیت تنظیم ارتفاع جهت کارایی آسان

4.دستگاه دوخت پدالي لحظه ای طول 40 سانتی متری با عرض ۵ میلی متر مخصوص نایلون نازک

دستگاه دوخت لحظه ای دارای دیمر دیجیتالی است که کار کردن با آن بسیار راحت است به گونه ای که شما با دستگاه دوخت لحظه ای می توانید با سرعت بیشتری محصولات خود را پرس کرده و این دستگاه با نشان دادن ولت دستگاه به شما، این امکان را می دهد که ولت دستگاه را چک کنید.

ویژگی های این محصول

 • کاربرد: برای نایلون های نازک
 • جنس بدنه:فلزي رنگ کوره ای الکترواستاتیک
 • طول دوخت: 40 سانتی متر
 • عرض دوخت: 5 میلی متر
 • توان مصرفی: 250 وات
 • جنس سیم استفاده شده در المنت: از جنس کروم نیکل و جنس روکش المنت از استیل
 • مصرف برق دستگاه 220 ولت شهری
 • روکش فک های دستگاه : از جنس تفلون
 • توان مصرفی دستگاه: 250 وات

نقد و بررسی دستگاه دوخت پدالی 30 و  40 سانتی متر

کارکرد دوخت پدالی با حرارت است که با استفاده از المنت میله ای که در داخل دو فک تفلونی قرار دارد موجب گرم شدن تفلون دستگاه شده و باعث می شود انواع محصولات مانند خشکبار ها، مایعات، قطعات، مواد پودری (ادویه ها) و حبوبات و … را با کیفیت بالایی بسته بندی کند. این دستگاه به علت دارا بودن عرض دوخت 13 میلی متر طرفداران زیادی نیز داشته و بسته بندی محکم تری دارد. طول دوخت این دستگاه 40 سانتی متر است و برای بسته بندی تا 30 یا 40 سانتی متر مناسب و کاربردی است.

عمر دستگاه دوخت پدالی

کار با این دستگاه بسیار راحت است و می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. دستگاه دوخت پدالی درب های بسته بندی پلاستیکی را دوخت می زند و می تواند در کارخانه، خانه و فروشگاه مورد استفاده قرار گیرد. عمر این دستگاه به کیفیت و میزان استفاده از آن وابسته است و اگر تمام نکات مربوط به نگهداری آن رعایت شود، عمر بیشتری خواهد داشت. در صورت خرابی بهتر است تعمیر آن توسط افراد متخصص انجام شود.

نحوه خرید دستگاه بسته بندی پدالی

این مدل از دستگاه ها از ارزان ترین انواع دستگاه بسته بندی صنعتی می باشد که ساده ترین روش استفاده را دارد. تنها کاری که باید انجام دهید گذاشتن بسته پر شده از مواد مورد نظر روی دستگاه و سپس با فشار پا روی پدال عمل دوخت انجام می شود. دستگاه دوخت پدالی دو طرف پلاستیک را به هم فشار می دهد و با وارد کردن گرما عمل دوخت به پایان می رسد و سر پلاستیک پلمپ می شود. قبل خرید، حتما در مورد دستگاه، نحوه استفاده از آن و قیمت های مختلف موجود در بازار اطلاعاتی بدست بیاورید.

برای اطلاع از قیمت انواع دستگاه های دوخت پدالی با همکاران مجرب ما در فروشگاه تجهیز صنعت تهران تماس بگیرید.

همان طور که گفته شد، دستگاه های دوخت تنوع بالایی دارند و می توان با توجه به محل استفاده و نوع پلاستیک، یکی از انواع آن را انتخاب کرد. شما می توانید با مراجعه به سایت تجهیز صنعت تهران، تمام اطلاعات مربوط به این دستگاه های دوخت پدالی را مطالعه کرده و در صورت تمایل آن را از طریق سایت ما خریداری کنید.

بسیاری از دستگاه های دوخت پدالی پلاستیک که در داخل ایران تولید می شوند، از کیفیت بالایی برخوردار هستند. تکنولوژی ساخت این دستگاه ها بسیار پیشرفته است و از بهترین قطعات برای ساخت آن ها استفاده می شود. عملکرد این دستگاه ها همانند مدل هایی است که در خارج از ایران تولید می شوند. از مزیت خیلی خوب این دستگاه ها می توان به قیمت بسیار به صرفه آن اشاره کرد. برای خرید دستگاه دوخت پدالی می توانید با کارشناسان ما در فروشگاه تجهیز صنعت تهران تماس بگیرید.

 

شما همراهان عزیز، برای تهیه انواع دستگاه های دوخت پلاستیک می توانید به صورت غیر حضوری به سایت فروشگاهی تجهیز صنعت تهران به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید و نسبت به سفارش و خرید و ارسال آن، اقدام نمایید: 

tajhizsanati.com 

و یا به صورت حضوری همه روزه عصرها به آدرس زیر مراجعه نمایید:

 

تهران، بزرگراه امام علی (یا از مسیر دیگر: صیاد شیرازی)، میدان سبلان، خیابان حیدری (لشکری سابق)، انتهای خیابان رضایی، روبروی مسجد ائمه اطهار، نبش کوچه خواص، پلاک36

 

برای هماهنگی بیشتر و پاسخ سوال های خود با شماره های زیر تماس بگیرید:

 

02186125233 -09194855963- 09926291231 – 09194855983

 

و. پوریانی – مدیریت بلاگ سایت تجهیز صنعت تهران

 

مدیریت سایت

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :
  0