0

سبد خرید شما خالی است.

0

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

چرخ گوشت چیست و چگونه کار می کند؟

دسته بندی ها : مقالات ۱۱ تیر ۱۴۰۲ مدیریت سایت 538 مشاهده

 

از جمله دستگاه های مورد نیاز در هر آشپزخانه، چرخ گوشت می باشد. بهتر است برای تهیه غذا تکه های گوشت یکدست و با اندازه مناسب باشند تا آسان تر پخته شود، به همین دلیل از گوشت چرخ کرده در بیشتر غذا ها استفاده می شود.

اگر بخواهید گوشت ها را با دست خود چرخ کنید، ساعت ها طول می کشد تا این کار را انجام دهید، بنابراین چرخ گوشت به شما در آشپزی بسیار کمک خواهد کرد. از چرخ گوشت فقط برای چرخ کردن گوشت استفاده نمی شود، بلکه می توان برای خرد کردن مواد غذایی مختلف مثل میوه ها، سبزیجات، ماهی و … نیز استفاده کنید و غذای مورد علاقه خود را درست نمایید.

چرخ ‌گوشت های رومیزی به دو صورت دستی و برقی در بازار موجود می باشد. جنس چرخ گوشت های رومیزی از فولاد مقاوم و محکم بوده و روش استفاده از آن بسیار راحت می باشد.

اولین چرخ گوشت های دستی به خاطر تهیه سوسیس به وجود آمد. بعد ها چرخ گوشت های برقی اختراع شد که دارای مدل‌ های فراوانی بوده و انتخاب را برای خریداران بسیار دشوار می کند. امروزه بیشتر افراد از چرخ گوشت ‌های الکتریکی یا برقی استفاده می ‌کنند، چون چرخ گوشت‌ های دستی کارایی و سرعت کافی برای چرخ کردن گوشت ها را ندارد.

به طور کلی چرخ گوشت های دستی از ایمنی بیشتر و قیمت مناسب تری نسبت به چرخ گوشت های برقی برخوردار هستند، اما بیشتر افراد ترجیح می ‌دهند از چرخ گوشت های رومیزی برقی استفاده کنند، چون با سرعت بیشتر کار ها انجام شده و گوشت ها نیز بهتر چرخ می شوند.

روش استفاده از چرخ گوشت رومیزی

چرخ گوشت های امروزی دارای ساختمان پیشرفته تری بوده و از نظر ظاهری نیز بسیار شیک تر و مدرن تر طراحی و ساخته شده است.

برای انجام این کار ابتدا باید گوشتی را تهیه کنید که استخوان نداشته باشد، در غیر این صورت به وسیله چاقو استخوان ها و چربی های اضافه را از گوشت ها جدا نمایید. سپس گوشت ها را به تکه های کوچک تقسیم کرده و داخل چرخ گوشت بریزید. اگر تکه های گوشت بزرگ باشند، چرخ گوشت نمی تواند به راحتی آن ها را چرخ کند و دچار آسیب می شود.

چرخ گوشت ها دارای صفحه یا پنجره های متفاوت می باشند که هر کدام از آن ها می توانند گوشت را با یک درجه خاص چرخ کنند، برای مثال اگر می خواهید گوشت ‌های چرخ شده، درشت تر باشند، می ‌توانید از صفحات با سوراخ های بزرگ تر استفاده کنید. گوشت های چرخ شده به اندازه درشت برای درست کردن غذا زیاد مناسب نیستند، برای چرخ کردن گوشت بهتر است از صفحات با سوراخ های کوچک تر استفاده کنید.

فواید داشتن چرخ گوشت برقی در خانه

 • با استفاده از چرخ گوشت های برقی می توانید در هر زمان به راحتی گوشت تازه را چرخ نمایید و سپس استفاده کنید.
 • اگر گوشت برای مدت زمان زیادی داخل یخچال نگه داری شود، درصد آلودگی آن بیشتر خواهد شد. بنابراین با داشتن یک چرخ گوشت برقی می توانید به راحتی گوشت را چرخ کرده و از گوشت تازه برای تهیه غذا استفاده کنید.
 • استفاده از چرخ گوشت باعث می شود تا غذای سالم تر با طعم بهتری داشته باشید و وقت کمتری در قصابی صرف کنید و برای چرخ کردن گوشت هزینه ای را پرداخت نکنید.
 • به گوشت های چرخ کرده آماده از بازار اطمینان زیادی وجود ندارد، چون معمولا از گوشت های نا خالص و نا مرغوب برای چرخ کردن استفاده می کنند.
 • می توانید با چرخ کردن گوشت در منزل، درصد چربی گوشت را کنترل کنید.
 • به غیر از گوشت می توانید مواد غذایی دیگری مثل پیاز، نخود و … را با چرخ گوشت خرد کنید.

اجزای چرخ گوشت ها

چرخ گوشت های متفاوتی در بازار وجود دارد، اما به طور کلی بیشتر  چرخ گوشت ها دارای قطعات و تجهیزات زیر می باشند:

1-میله های هدایت کننده 

این میله در داخل گلویی چرخ گوشت قرار دارد و شکل آن حلزونی می باشد و وظیفه آن هدایت کردن گوشت ها به سمت تیغه و پنجره چرخ گوشت است.

2-تیغه 

تیغه چرخ گوشت اصلی ترین نقش را در یک دستگاه چرخ گوشت یعنی چرخ کردن گوشت ها را بر عهده دارد. جنس این تیغه ها از آهن و یا فولاد ضد زنگ با لبه های تیز می باشد. این تیغه های تیز و مقاوم باعث می شود گوشت شکل خمیری به خود بگیرد و به خوبی چرخ شود.

3-صفحه برش یا فیلتر یا پنجره 

صفحه های برش دارای سطحی مشبک می باشند که گوشت از این محل خارج می شود، این فیلتر ها در مدل های مختلف با انواع سوراخ های ریز و درشت در بازار موجود بوده و می توان آن را خریداری کرد. پنجره یا صفحه های خروجی متنوع به شما این امکان را می دهند گوشت را به هر شکل که دوست دارید چرخ کنید.

4-چرخ دنده

یکی دیگر از لوازم دستگاه چرخ گوشت برقی، چرخ دنده آن می باشد. وظیفه چرخ دنده چرخاندن میله حلزونی می باشد که باعث بالا رفتن سرعت چرخش میله حلزونی شده و سرعت موتور پایین می آید. محل قرار گیری این قطعه داخل گیربکس می باشد.

5-موتور

در واقع مهم ترین قسمت هر ابزار برقی، به خصوص دستگاه چرخ گوشت، موتور آن است. شرکت های سازنده، دستگاه های چرخ گوشت خود را با موتور هایی با قدرت های مختلف تولید می کنند. هر چرخ گوشت باید موتور با کارآیی بالایی داشته باشد، زیرا هر چه قدرت موتور دستگاه بیشتر باشد، مدت زمان چرخ کردن گوشت کمتر شده و کار سریع تر پیش خواهد رفت و دستگاه استهلاک کمتری پیدا خواهد کرد.

شاید در ابتدای پول بیشتری برای خرید چرخ گوشت با یک موتور قدرتمند بپردازید، اما قدرت موتور بالا، باعث می شود تا طول عمر دستگاه بیشتر شده و بازدهی آن افزایش یابد و در نهایت محصول خروجی با کیفیت بهتری خواهد بود.

برای وارد کردن گوشت در چرخ گوشت ها با قدرت موتور پایین، باید فشار زیادی وارد کنید ولی در چرخ گوشت ها با قدرت موتور بالا نیاز نیست که فشار زیادی وارد کنید.

6-خنک کنندگی موتور

هر دستگاهی که داراری موتور باشد، بعد از گذشت زمان زیادی از کار کردن دستگاه، موتور داغ می کند، بنابراین با خاموش کردن دستگاه از سوختن موتور آن در اثر حرارت زیاد جلو گیری می شود.

در چرخ گوشت های امروزی سنسور هایی در دستگاه تعبیه شده که بعد از مدت زمان مشخصی که دستگاه روشن باشد به صورت خودکار دستگاه را خاموش می کند. این کار به صورت اتوماتیک انجام می گیرد و از سوختن دستگاه جلوگیری می شود.

7-سیستم چرخش معکوس

تمامی چرخ گوشت های برقی توانایی حرکت چرخشی یا معکوس را دارند، این قابلیت سبب جدا شدن راحت تر گوشت از تیغه ها و چرخ کردن گوشت ها به صورت ریزتر می شود. قطعا انجام حرکت چرخشی در دستگاه با دست بسیار مشکل می باشد و هر چه زمان این چرخش های متوالی سریع تر باشد شما می توانید گوشت ها را بهتر چرخ کنید.

انواع تقسیم بندی های چرخ گوشت

تقسیم بندی بر اساس دمای گوشت

چرخ گوشت صنعتی بر اساس دمای گوشت به دو نوع چرخ گوشت گرم و چرخ گوشت زیر صفر تقسیم می ‌شود. چرخ گوشت گرم برای چرخ کردن گوشت‌ هایی با دمای صفر درجه و یا بیشتر از آن کاربرد دارند. این نوع چرخ گوشت ها اغلب در رستوران ‌ها و آشپزخانه ‌ها استفاده می ‌شود.

چرخ گوشت زیر صفر برای چرخ کردن گوشت ‌های منجمد شده استفاده می ‌شود. این نوع چرخ گوشت دارای ابزار استخوان ‌بر نیز می باشد، که به وسیله آن استخوان ‌های اضافی را از گوشت جدا می‌ کنند. در اکثر رستوران ‌ها و آشپزخانه‌ های بزرگ و صنعتی بهتر است از چرخ گوشت زیر صفر استفاده شود. در صورت استفاده کردن از چرخ گوشت صنعتی زیر صفر، از فاسد شدن گوشت در حین چرخ شدن جلوگیری می‌ شود. به طور کلی گوشت منجمد شده نسبت به گوشت گرم بهتر چرخ می شود.

تقسیم بندی بر اساس ابعاد دستگاه

انواع دستگاه ‌های چرخ گوشت صنعتی بر اساس ابعاد و اندازه دستگاه به صورت زیر می باشند:

 • چرخ گوشت صنعتی رومیزی برای چرخ کردن مقادیر کم ‌تر گوشت
 • چرخ گوشت صنعتی مبله که دارای پایه و کابینت می باشند و فضای بیشتری را اشغال کرده و مقادیر زیادی از گوشت را چرخ می کنند.

تقسیم بندی بر اساس بازدهی

چرخ گوشت صنعتی با ظرفیت‌ های متفاوتی تولید می ‌شود و انتخاب هر کدام از آن ها به مقدار نیاز مصرف کننده بستگی دارد. اگر میزان مصرف گوشت پایین باشد می ‌توان از مدل هایی با ‌ظرفیت کم تر استفاده کرد، ولی اگر حجم گوشت مصرفی خیلی زیاد باشد باید چرخ گوشت صنعتی با ظرفیت بالا را با قیمت بالاتر خریداری نمایید.

تقسیم بندی بر اساس قدرت موتور

توان موتور مدل ‌های مختلف چرخ گوشت صنعتی با یکدیگر متفاوت بوده و هر اندازه قدرت موتور دستگاه بیشتر باشد، قیمت چرخ گوشت نیز بالاتر خواهد بود. چرخ گوشت صنعتی بر اساس توان موتور به دو دسته چرخ گوشت تسمه ‌ای و چرخ گوشت گیربکسی

تقسیم می شوند.

چرخ گوشت صنعتی

به چرخ گوشتی که برای چرخ کردن مقادیر زیاد گوشت استفاده ‌شود، چرخ گوشت صنعتی می گویند. چرخ گوشت های صنعتی با مدل‌ های خانگی آن تفاوت ‌های زیادی دارند.

چرخ گوشت صنعتی توانایی چرخ کردن حجم زیادی از گوشت ها را دارد، به همین دلیل برای رستوران ‌ها، آشپزخانه ‌های بزرگ، قصابی و … استفاده از چرخ گوشت صنعتی از هر نظر مقرون به صرفه تر خواهد بود.

چرخ گوشت خانگی

چرخ گوشت خانگی یکی از لوازم کاربردی آشپزخانه است و برند های معتبر دنیا مدل‌ های بسیار متنوعی را با ویژگی ‌های ظاهری خاص به بازار ارائه می دهند.

دستگاه چرخ گوشتی که خریداری کردید هر چه قدرت بیشتری داشته باشد میزان بازدهی و خروجی گوشت چرخ کرده نیز توسط دستگاه، افزایش می یابد. به طور معمول در چرخ گوشت های خانگی مقدار مطلوب بازدهی، بین ۴ تا ۵ کیلوگرم در دقیقه می باشد. اگر چرخ گوشت شما بازدهی برابر با میزان گفته شده داشته باشد، یعنی عملکرد مناسبی دارد.

البته میزان بازدهی دستگاه چرخ گوشت به نیاز مصرف کننده بستگی دارد، به طور مثال برای مصارف خانگی استفاده از چرخ گوشت تقریبا در هفته یک بار می باشد، اما برای مصارف صنعتی به دستگاه هایی با قدرت بیشتر و بازدهی بالاتر در زمان کوتاه تر نیاز خواهد بود.

نکات مهم برای خرید چرخ گوشت خانگی

هنگام خرید چرخ گوشت خانگی باید به مواردی مثل توان موتور دستگاه، ظرفیت خروجی، ابعاد چرخ گوشت و قابلیت ‌هایی مانند سیستم چرخش معکوس توجه داشته باشید. برخی نکات مهم و ضروری که هنگام خرید چرخ گوشت باید به آن توجه کرد به صورت زیر می باشند:

 • برخی دستگاه های چرخ گوشت که پیشرفته تر هستند به سیستم خاموشی خودکار مجهز می باشند و وقتی موتور چرخ گوشت داغ می ‌شود، حس گرهای تعبیه شده در دستگاه به صورت خودکار موتور را خاموش می ‌کنند. هنگام خرید چرخ گوشت خانگی حتما به این ویژگی دستگاه توجه کنید.
 • از دیگر مواردی که باید در نظر داشت، جنس تیغه ‌ها و تنوع چرخ‌ دنده ‌ها برای کاربرد دستگاه در موارد مختلف است.
 • میزان صدای دستگاه در حین کار نیز بسیار مهم می باشد، بهتر است مدل ‌های کم‌ صدا را تهیه کنید تا هنگام کار دستگاه سر و صدای آن باعث آزار شما و دیگران نشود.
 • چرخش معکوس نیز از جمله امکاناتی است که بهتر است چرخ گوشت خانگی به آن مجهز باشد.
 • دارای پایه ضد لغزش باشد تا در حین کار سر و صدا ایجاد نکند و به راحتی کار کند.
 • ابعاد چرخ گوشت و سبک بودن دستگاه نیز بسیار مهم است تا بتوان به سهولت آن را جابجا کرد و در فضای آشپزخانه به راحتی جای بگیرد.

تفاوت چرخ گوشت صنعتی با چرخ گوشت خانگی

 • بازدهی و ظرفیت خروجی دستگاه چرخ گوشت صنعتی بیشتر از مدل های خانگی است.
 • برای چرخ کردن گوشت منجمد باید از چرخ گوشت صنعتی استفاده کرد.
 • توان موتور دستگاه چرخ گوشت صنعتی بیشتر از چرخ گوشت خانگی است.
 • تعداد قطعات چرخ گوشت صنعتی از تعداد قطعات چرخ گوشت خانگی بیشتر است.
 • میزان برق مصرفی چرخ گوشت صنعتی از مدل خانگی بیشتر است.
 • در دستگاه صنعتی گوشت با سرعت بیشتری چرخ می‌ شود.
 • قیمت چرخ گوشت خانگی نسبت به چرخ گوشت صنعتی خیلی پایین ‌تر است.

ویژگی چرخش معکوس در چرخ گوشت

کار با چرخ گوشت های جدید و پیشرفته امروزی بسیار راحت می باشد. بر روی این دستگاه ها چندین دکمه قرار داده شده که یکی از این دکمه ها پاور است که برای روشن و خاموش کردن دستگاه به کار می رود.

دکمه دیگر برای تغییر گردش موتور بوده و آن را در حالت معکوس قرار می دهد. این قابلیت برای زمان هایی که گوشت در محفظه دستگاه گیر کرده و مسیر خارج شدن آن مسدود می شود، بسیار مناسب و کاربردی می باشد. با فعال کردن این دکمه، دور موتور به صورت لحظه ای در جهت عکس به حرکت در می آید و گیرپاژ موتور را بر طرف می نماید.

نکات ایمنی و مهم در استفاده و نگه داری از چرخ گوشت

برای این که موتور دستگاه شما سالم باقی بماند و به خوبی کار کند باید با نحوه نگه داری و استفاده صحیح از چرخ گوشت آشنا باشید و برخی نکات را رعایت کنید:

 1. برای افزایش طول عمر چرخ‌ گوشت از برش ‌های کوچک گوشت استفاده کنید. برش ‌های بزرگ گوشت باعث می شود که گوشت با فشار وارد محفظه چرخ ‌گوشت شود و این کار فشار زیادی به موتور دستگاه وارد می کند.
 2. اگر از چرخ گوشت برای خرد کردن سبزیجات استفاده کنید، آب سبزیجات به داخل موتور منتقل شده و قطعات الکتریکی دچار زنگ زدگی می شوند.
 3. هرگز چرخ گوشت را بدون گوشت روشن نگذارید، این کار دور موتور دستگاه را بالاتر می برد و موجب افزایش گرما و فرسودگی قطعات موتور می شود.
 4. بعد از هر بار استفاده از چرخ گوشت محفظه و تیغه ‌های داخلی آن را به خوبی پاک کنید، دقت کنید کوچک ‌ترین ذره ‌ای از گوشت یا چربی درون محفظه دستگاه باقی نماند.
 5. چرخ گوشتی را خرید کنید که تیغه ‌ها و صفحه های سوراخ دار دستگاه ضد زنگ باشند تا از زنگ زدن و فرسودگی آن ها بعد از شستشو های مکرر جلوگیری ‌شود.
 6. هنگام خرید چرخ‌ گوشت به میزان قدرت و توان موتور و سیستم چرخش معکوس آن توجه کنید.
 7. هنگام استفاده از چرخ گوشت بعد از هر 15دقیقه آن را خاموش کنید و استراحت کوتاهی بدهید تا عمر دستگاه شما افزایش یابد.
 8. با دستگاه چرخ گوشت ، پیاز را چرخ نکنید، چون امکان نفوذ آب پیاز به دستگاه و خرابی آن وجود دارد.
 9. هر 3 ماه یک ‌بار برای تیز کردن تیغه دستگاه اقدام کنید. تیغه ها را به افرادی فاقد مهارت برای تیز کردن ندهید، چون باعث کند شدن بیشتر و خراب شدن تیغه ها می شوند. تیز بودن تیغه ‌های چرخ ‌گوشت اهمیت زیادی دارد. اگر تیغه از آلیاژ نا مناسب باشد و به اندازه کافی تیز نباشد موجب له شدن گوشت‌ شما هنگام چرخ کردن می‌ شود.
 10. گوشت‌ کوب چرخ گوشت را همیشه درون محفظه استوانه ‌ای قرار دهید تا از وقوع حادثه جلوگیری کنید.
 11. قبل از استفاده از چرخ‌گوشت مطمئن شوید که ولتاژ و فرکانس شبکه ‌شهری با ولتاژ و فرکانس‌ دستگاه شما مطابقت داشته باشد.
 12. وقتی می‌ خواهید چرخ‌ گوشت را باز و بسته کنید دو شاخه را از پریز جدا نمایید.
 13. هرگز گوشت را با دست به داخل چرخ گوشت فشار ندهید بلکه از ابزار مخصوص این کار استفاده کنید. این کار هم بهداشتی تر بوده و هم از امنیت بیشتری برخوردار است.
 14. وقتی که کلید را ازحال ON به حالت REVERSE (معکوس) یا بر عکس می ‌برید، باید 6 ثانیه صبر کنید تا موتور کاملا بایستد.
 15. اکثر موتور های چرخ گوشت از نوع اونیورسال و دارای زغال می ‌باشد، در صورتی که طول زغال به ۱/۳ رسید حتماً آن را تعویض نمایید.
 16. چون چرخ گوشت جزء لوازمی است که زیادی شستشو می شود، بنابراین مدلی را انتخاب کنید که بر اثر استفاده مکرر منجر به خراب شدن قطعات آن نشود. بهترین مدل چرخ گوشت مدلی هست که بدنه و قطعات آن از استیل ساخته شده باشد. جنس استیل نه تنها مقاومت بالایی در برابر شکستگی دارد بلکه در مجاورت با آب و رطوبت نیز به هیچ وجه زنگ نمی زند.

در این قسمت به چند مدل از چرخ گوشت هایی صنعتی و نیمه صنعتی موجود در بازار ایران، که همه مسائل بهداشتی و ایمنی را رعایت کرده و دارای کارایی مناسب هست بررسی می کنیم. برای کسب اطلا  از انواع چرخ گوشت صنعتی و نیمه صنعتی با همکاران مجرب ما در فروشگاه تجهیز صنعت تهران تماس بگیرید.

 چرخ گوشت براکس مدل BM-22

چرخ گوشت براکس مدل BM-22 چرخ گوشت رومیزی تولید شده توسط شرکت صنعتی براکس است که با توانایی چرخ کردن 100 کیلوگرم گوشت در هر ساعت به عنوان چرخ گوشت نیمه صنعتی براکس مطرح می ‌شود.

شرکت براکس وارد کننده قطعات چرخ گوشت BM-22 است و در ساخت این محصول از بهترین مواد اولیه به همراه نیروی انسانی کار آمد استفاده کرده است. با دانش مهندسی خاصی که در تولید این چرخ گوشت بکار رفته، این محصول را در دسته چرخ گوشت های با کیفیت نیمه صنعتی قرار می دهد. در واقع این چرخ گوشت رومیزی نیمه صنعتی بسیار پر کاربرد بوده و برای استفاده در مشاغل مختلف به کار می رود.

در بررسی چرخ گوشت براکس BM-22 می توان به طراحی ویژه و اصولی این چرخ گوشت اشاره کرد که محصول معرفی شده را به یکی از بهترین چرخ گوشت های نیمه صنعتی تبدیل می کند. جنس  بدنه چرخ گوشت 22 براکس از آلومینیوم آنودایز شده می باشد و جنس قطعات داخلی آن از استیل است. آنودایز کردن باعث می ‌شود تا سطح روی فلز در مقابل ضربه، خراش و فرسایش مقاوم‌ تر شده و سلامت مواد غذایی در تماس با آن حفظ شود و از تغییر مزه و بوی آن ها جلوگیری شود. طراحی در ابعاد مناسب و کوچک برای چرخ گوشت براکس باعث شده تا از آن علاوه بر مصارف صنعتی در مصارف خانگی نیز به کار گرفته شود.

جنس استیل قطعه ‌های داخلی دستگاه هم به سلامت گوشت چرخ شده کمک می کند و به همین دلیل خرید چرخ گوشت براکس یک چرخ گوشت استاندارد و کاملا بهداشتی می باشد.

چرخ گوشت براکس BM-22 از جمله چرخ گوشت نیمه صنعتی با کیفیت است که با وجود کارکرد عالی، دارای قیمت بسیار مناسب نسبت به نمونه های وارداتی آن می باشد و برای مصارف صنعتی و خانگی مناسب می باشد. البته عمده مصرف این چرخ گوشت ها برای مراکز تهیه غذا و قصابی ها می باشد.

گارانتی و ضمانت نامه تضمین کننده کیفیت هر محصول است. چرخ گوشت براکس مدل  BM-22 دارای 1 سال گارنتی و 10 سال خدمات پس از فروش می باشد.

همان طور که می دانید محصولات فیک زیادی در بازار موجود است که به جای محصولات اصل به فروش می رسند، بنابراین برای خرید دستگاه چرخ گوشت براکس 22 اصل از طریق سایت فروشگاهی تجهیز صنعت تهران اقدام نمایید.

ویژگی های چرخ گوشت رومیزی براکس BM-22

 • مدل دستگاه: Burax BM-22
 • برند:براکس
 • قدرت: 1.4 اسب بخار
 • بازدهی: 100 کیلوگرم در هر ساعت
 • چرخش معکوس: دارد
 • پوشش بدنه: از آلومینیوم با پوشش آنودایز
 • قطر تیغه: 22 میلی متر
 • گارانتی: یک سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش
 • ساخت: کشور چین و ایران
 • کاربرد: نیمه صنعتی
 • نوع سوخت مصرفی: برق تکفاز
 • مستحکم، مقاوم و دارای کارکرد عالی و قابل شستشو

چرخ گوشت رومیزی براکس مدلBM-12

 چرخ گوشت رومیزی براکس مدل BM-12 ساخت ایران بوده و توسط شرکت براکس تولید شده است. این دستگاه، کاربردی نیمه صنعتی داشته و می تواند در قصابی ها و کبابی ها و مراکز تهیه و توزیع غذا به کار گرفته شود.

قدرت موتور چرخ گوشت رومیزی براکس مدل BM-12 به 1.1 اسب بخار می رسد که دستگاه را قادر می سازد در هر ساعت بتواند 100 کیلوگرم گوشت را چرخ کند. قطر تیغه این چرخ گوشت ساخت ایران 12 میلی متر است.

بدنه این چرخ گوشت از آلومینیوم آنودایز شده ساخته شده که باعث افزایش مقاومت و استحکام و طول عمر دستگاه می شود و  مسائل بهداشتی نیز در هنگام برخورد با بدنه دستگاه با مواد غذایی کاملا رعایت می شود. استفاده از دستگاه هایی مثل چرخ گوشت که در تماس مستقیم با مواد گوشتی و غذایی است، همواره خطر تولید آلودگی را در اثر باقی ماندن اضافه های مواد، با خود دارد بنابراین آنودایز کردن دستگاه باعث می شود که این مشکلات به طرز قابل توجهی کاهش یابد.

 چرخ گوشت رومیزی براکس دارای قیمت رقابتی و نسبتا پایینی می باشد، بنابراین می تواند در قصابی ها، کبابی ها، غذا خوری ها، رستوران ها و مراکز تهیه و توزیع غذا یا کیترینگ استفاده شود.

امروزه چرخ گوشت های صنعتی و نیمه صنعتی، بخش زیادی از بازار فروش چرخ گوشت را در اختیار گرفته است و هر سال بر تعداد متقاضیان خرید این دستگاه ها اضافه می شود. از این رو اگر شما قصد خرید یک چرخ گوشت نیمه صنعتی را دارید که با کیفیت بوده و مقرون به صرفه و اقتصادی هم باشد، می توانید چرخ گوشت نیمه صنعتی 12 براکس مدل BURAX BM-12 را بررسی کنید.

ویژگی های چرخ گوشت مدل BM-12

 • مدل دستگاه: Burax BM-12
 • برند:براکس
 • قدرت: 1.1 اسب بخار
 • بازدهی: 100 کیلوگرم
 • چرخش معکوس: ندارد
 • پوشش بدنه : آلومینیوم آنودایز شده
 • قطر تیغه: 12 میلی متر
 • گارانتی: دارای یک سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش
 • ساخت: کشور چین وایران

چرخ گوشت فیمار 32 ایتالیا  FIMAR RS 32

از چرخ گوشت های با کیفیت که در چند سال اخیر وارد کشور شده است می توان به برند فیمار اشاره کرد که دارای کیفیت ساخت مطلوبی می باشد.

چرخ گوشت فیمار 32 ایتالیا FIMAR RS 32 ساخت کشور ایتالیا بوده و به شما کمک می کند تا کسب و کار خود را بهبود ببخشید و در زمان صرفه جویی کنید. چرخ گوشت 32 فیمار از گزینه های مطرح و قابل قبول برای قصابی ها و سوپر گوشت ها است که می تواند انواع گوشت ها را چرخ کند.

چرخ گوشت رومیزی فیمار مدل 32RS دستگاهی با قدرت 2.2 کیلو وات یعنی معادل 2.95 اسب بخار می باشد که قادر است در هر ساعت 500 کیلوگرم گوشت را چرخ کند و دارای بدنه، گلویی و طوقه ای از جنس استیل می باشد.

بدنه دستگاه چرخ گوشت فیمار از استیل ساخته شده که از مقاومت بالا برخوردار است.

چرخ گوشت رومیزی فیمار مدل 32RS  برای مصارف صنعتی ساخته شده است. بدنه و سینی آن از جنس استیل ضد زنگ ساخته شده که مقاومت و دوام دستگاه را تضمین می‌ کند و می ‌توان برای سال ‌ها از این دستگاه استفاده کرد. اجزا و قطعه ‌ها در این دستگاه به راحتی برای تمیز کردن و شستشو از هم جدا می ‌شوند.

قطر گلویی چرخ گوشت فیمار مدل 32RS برابر با 76 میلی متر است که قطر مناسب و کافی برای عبور دادن اندازه های نسبتاً بزرگ گوشت می باشد. لوازم جانبی همراه با چرخ گوشت فیمار، تیغه ‌های با طرح های گوناگون و قیف ‌های سوسیس ساز در سه اندازه مختلف می باشد.

چرخ گوشت فیمار 32RS دارای تیزکننده خودکار می باشد و به وسیله آن در حین چرخ کردن عمل تیز کردن را نیز انجام می دهد. چرخ گوشت فیمار مدل 32RS از طریق برق سه فاز تغذیه می ‌شود و میزان ولتاژ مصرفی آن در حین کار کردن بین 230 تا 400 وات است.

ویژگی های چرخ گوشت مدل  FIMAR 32RS

 • برند: فیمار
 • قدرت موتور: 3 اسب بخار یا 2.2کیلو وات
 • بازدهی: 500 کیلوگرم
 • چرخش معکوس: دارد
 • نوع موتور: گیربکسی
 • سایز چرخ گوشت: 32
 • تیز کننده خودکار: دارد
 • برق مصرفی: سه فاز
 • ساخت: کشور ایتالیا
 • قطر تیغه: 32
 • جنس بدنه: ساخته شده از استیل 304
 • نوع کاربرد: نیمه صنعتی
 • دنده معکوس: دارد
 • گارانتی: یک سال و ده سال خدمات پس از فروش

شرکت براکس در ایران وارد کننده اختصاصی محصولات فیمار ایتالیا است. این شرکت از سال 1974 در زمینه تولید دستگاه‌ های صنایع غذایی فعالیت می‌ کند. شرکت براکس با وارد کردن محصولات فیمار، این نام تجاری را به بازار ایران معرفی کرده است.

چرخ گوشت رومیزی فیمار مدل 32RS، محصولی با کیفیت از تولیدات این شرکت است در غذا خوری‌ ها و طباخی ‌ها (کیترینگ) و هتل ها و کارخانه‌ های توزیع مواد غذایی به کار گرفته می شود.

موتور این دستگاه مجهز به قابلیت چرخش معکوس است تا از گیر کردن گوشت در گلویی جلوگیری کند. نوع موتور نیز دنده ای  است و بسیار نرم و راحت کار می ‌کند.

چرخ گوشت رومیزی فیمار مدل 32RS وزنی برابر با 53 کیلوگرم دارد و ارتفاع این چرخ گوشت نیز 53 سانتی متر است. طراحی کوچک چرخ گوشت فیمار 32RS  و قابلیت رومیزی بودن دستگاه، استفاده از آن را در محیط هایی کوچک با فضای محدود میسر می سازد.

چرخ گوشت ایتالیایی نیمه صنعتی فیما  مدل  FIMAR 12S

چرخ گوشت ایتالیایی نیمه صنعتی 12 فیمار مدل FIMAR 12S یکی از مقاوم ترین و در عین حال پر کاربرد ترین چرخ گوشت در رده چرخ گوشت های نیمه صنعتی می باشد. این چرخ گوشت نیمه صنعتی ساخت کشور ایتالیا بوده که با داشتن موتور قدرتمند یک اسب بخار و قطر 12 میلی متر برای تیغه ها، توانایی چرخ کردن 160 کیلوگرم مواد پروتئینی را در هر ساعت دارد.

دهنه این چرخ گوشت ایتالیایی نیمه صنعتی 12 فیمار مدل FIMAR 12S از جنس آلومینیوم با روکش استیل می باشد. گلویی و قسمت های داخلی این چرخ گوشت تماما از جنس استیل 304 می باشد. این جنس در برابر رطوبت، ساییدگی و ضربه، بیشترین مقاومت را دارد. قطر ورودی این چرخ گوشت 52 میلی متر می باشد و از ویژگی های خاص آن می توان به تیز کننده خودکار و موتور گیربکسی آن اشاره کرد.

دستگاه چرخ گوشت فیمار برای جابجایی و حمل آسان دارای 4 عدد چرخ می باشد که چرخ ها مجهز به ترمز گیر، جهت سهولت در جابجایی می باشند. همچنین این چرخ گوشت دارای سینی، گلویی، تیغه و پنجره های تمام استیل می باشد که علاوه بر رعایت اصول بهداشتی نظافت دستگاه را نیز آسان تر می کند.

ویژگی های چرخ گوشت ایتالیایی نیمه صنعتی 12 فیمار ( Fimar ) مدل  FIMAR 12S

 • برند: فیمار
 • قدرت موتور: 1 اسب بخار
 • بازدهی: 160 کیلوگرم
 • چرخش معکوس: دارد
 • نوع موتور: گیربکسی
 • ابعاد: 40*25*50 سانتی متر
 • قطر ورودی چرخ گوشت: 52 میلی متر
 • تیز کننده خودکار: دارد
 • برق مصرفی: سه فاز
 • قطر تیغه: 12 میلی متر
 • جنس بدنه: ساخته شده از استیل 304
 • نوع کالا: نیمه صنعتی
 • ساخت: کشور ایتالیا
 • گارانتی: یک سال گارانی و ده سال خدمات پس از فروش

چرخ گوشت فاما 32 ایتالیا مدل  FAMA TI 32 R   

برند فاما یکی از انواع برند های رقابتی در بازار است که به دلیل قدرت بالا و بازدهی خوب آن، یکی از محصولات پر فروش در صنعت بشمار می رود. اگر به دنبال یک چرخ گوشت حرفه ای با ویژگی های مختلف هستید، ما به شما چرخ گوشت فاما 32 ایتالیا مدل FAMA TI 32 R  را معرفی می کنیم.

چرخ گوشت نیمه صنعتی فاما مدل TI32 R ارتفاعی به اندازه 56 سانتی متر و وزنی معادل 52 کیلوگرم دارد که باید گفت با وجود نیمه صنعتی بودن، نمونه یک چرخ گوشت رومیزی سبک و کم حجم محسوب می شود. 9.8 سانتی متر قطر دهانه ورودی چرخ گوشت 32 فاما است و قطعات گوشت در اندازه های بزرگ به راحتی از آن قابل عبور هستند.

آلیاژ مورد استفاده برای ساخت بدنه چرخ گوشت رومیزی فاما استیل ضد زنگ است که ظاهری صاف و صیقلی به آن بخشیده که باعث طول عمر و دوام این چرخ گوشت می شود. آلیاژ استیل علاوه بر زیبایی ظاهری و افزایش طول عمر، باعث جلوگیری از آلودگی و رعایت هر چه بیشتر و بهتر موارد بهداشتی در آن می شود. قطعات مختلف چرخ گوشت فاما از جمله گلویی، تیغه و پنجره همگی به راحتی از دستگاه جدا شده و تمیز کردن و شستشوی آن ها به سهولت انجام می شود.

چرخ گوشت فاما مجهز به سیستم چرخش معکوس است که این امکان را فراهم آورده تا در صورت گیر کردن با تغییر جهت چرخش آن بتوان مشکل را برطرف کرد. تیغه چرخ گوشت رومیزی فاما با سرعتی برابر با 140 دور در دقیقه چرخش دارد. طراحی چرخ گوشت فاما بسیار خاص و جالب است به گونه ای که سینی تغذیه در این مدل چرخ گوشت رومیزی به صورت مستقیم به بدنه دستگاه چسبیده و گلویی چرخ گوشت فاما اصلاً قابل مشاهده نیست.

برق تک فاز (برق 230 ولت شهری) منبع تغذیه چرخ گوشت نیمه صنعتی فاما مدل TI32 R است. موتور چرخ گوشت رومیزی فاما قدرتی برابر با 3 اسب بخار یعنی معادل 2.2 کیلو وات دارد. چرخ گوشت فاما از سیستم نظارت بر مقدار مصرف برخوردار است که با کنترل مقدار مصرف برق، موجب جلوگیری از بالا رفتن مصرف انرژی در چرخ گوشت قصابی فاما می شود. با وجود این سیستم در چرخ گوشت 32 فاما ولتاژ مصرفی دستگاه از 24 ولت تجاوز نخواهد کرد.

برای موتور چرخ گوشت فاما تهویه داخلی تعبیه شده تا در اثر کار زیاد از افزایش دما و داغ شدن آن جلوگیری شود. بازدهی چرخ گوشت فاما در هر ساعت برابر با 600 کیلوگرم است که مقداری بسیار عالی و مطلوب برای یک چرخ گوشت قصابی به شمار می آید. چرخ گوشت رومیزی فاما بهترین گزینه برای استفاده در مکان ها و مشاغلی از قبیل قصابی ها، رستوران ها، هتل ها، کیترینگ ها و مکان هایی که حجم کاری بالایی دارند، خواهد بود.

مشخصات فنی دستگاه:

 • نام دستگاه:چرخ گوشت نیمه صنعتی فاما مدل TI32 R
 • برند: Fama
 • نوع دستگاه: چرخ گوشت رومیزی
 • مدل: TI32 R
 • منبع تغذیه: برق تک فاز
 • جنس بدنه: استیل ضد زنگ
 • قدرت موتور: 3 اسب بخار
 • بازدهی: 600 کیلوگرم در ساعت
 • چرخش معکوس: دارد
 • نوع موتور: گیربکسی
 • تیز کننده خودکار: دارد
 • نوع کالا: صنعتی
 • ساخت: کشور ایتالیا
 • گارانتی: یک سال و ده سال خدمات پس از فروش

 

افرادی که زمان کافی برای خرید حضوری دستگاه چرخ گوشت های صنعتی و یا نیمه صنعتی را ندارند، می توانند خرید خود را به صورت آنلاین و غیر حضوری  از فروشگاه تجهیز صنعت تهران انجام دهند.

شما همراهان عزیز، برای تهیه دستگاه چرخ گوشت صنعتی، می توانید به صورت غیر حضوری به سایت فروشگاهی تجهیز صنعت تهران به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید و نسبت به سفارش و خرید و ارسال آن، اقدام نمایید:

tajhizsanati.com

 

و یا به صورت حضوری همه روزه عصرها به آدرس زیر مراجعه نمایید:

 

تهران، بزرگراه امام علی (یا از مسیر دیگر: صیاد شیرازی)، میدان سبلان، خیابان حیدری (لشکری سابق)، انتهای خیابان رضایی، روبروی مسجد ائمه اطهار، نبش کوچه خواص، پلاک36

 

برای هماهنگی بیشتر و پاسخ سوال های خود با شماره های زیر تماس بگیرید:

 

02186125233 -09194855963- 09926291231 – 09194855983

 

و. پوریانی – مدیریت بلاگ سایت تجهیز صنعت تهران

 

 

 

 

 

 

 

مدیریت سایت

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :
  0