0

سبد خرید شما خالی است.

0

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

بررسی انواع دستگاه های روغن گیری و روغن کشی

دسته بندی ها : مقالات ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ مدیریت سایت 587 مشاهده

روغن ها (لیپیدها)

یک رژیم غذایی باید شامل لیپیدها (روغن ها)، پروتئین ها و کربوهیدرات ها باشد. روغن ها باعث تامین انرژی مورد نیاز در بدن می شوند. هم چنین برای جذب روغن های محلول در چربی شامل ویتامین های  A، D،K  و E ، به آن ها نیاز داریم.

روغن ها هم به عنوان مواد غذایی و هم برای تولید تنقلات، کیک، مارگارین، بیسکویت، مواد آرایشی، مواد شوینده، پلاستیک و غیره بسیار کاربرد دارند.

روغن های گیاهی را می توان از دانه ی روغنی گیاهان استخراج نمود. دانه های روغنی گیاهی علاوه بر روغن، منبعی با ارزش از پروتئین ها نیز می باشند. روغن های گیاهی متشکل از انواع مختلف اسید های چرب و گلیسرین می باشند. دانه های روغنی به دلیل مقدار بالای پروتئینی که دارند، در تغذیه دام ها نیز استفاده می شوند.

دانه های روغنی

هدف اصلی کشت دانه های روغنی، استفاده از روغن آن ها است. این روغن ها استفاده های دیگری در صنعت غذا، دارو و آرایشی و بهداشتی نیز دارند. تفاله بجا مانده از دانه های روغنی پس از عملیات استخراج روغن، دارای مقدار زیادی پروتئین می باشد که با استفاده از فناوری مناسب می توان از این پروتئین بهره برد. از جمله دانه های روغنی گیاهی که از آن ها برای استخراج روغن استفاده می شوند، عبارتند از: کلزا، کنجد، آفتابگردان، سویا، زیتون و … .

روغن گیری از دانه های روغنی مثل کنجد، آفتابگردان و مابقی دانه ها از دیر باز در کشور ما مرسوم بوده است، اما نه به شیوه های نوین و امروزی با کمک دستگاه های روغن گیر، بلکه با سختی های فراوان و دردسرهای زیاد انجام می شد. فرآیند روغن گیری در عصارخانه های قدیم با چندین نفر نیروی انسانی و حیوانی صورت می گرفت و به روش پرس های دستی و گرم، روغن تولید می شد. دستگاه روغن گیری دستگاه هایی مهم در صنایع، برای روغن گیری از دانه ها روغنی و انواع محصولات گیاهی می باشند. دانه های روغنی یک منبع غنی و مهم از پروتئین و ویتامین ها هستند و روغن حاصل شده از آنها پروتئین و مواد معدنی و مغذی خوبی دارد.

دستگاه روغن گیری

روغن گیری محصولات مختلف و دانه های مختلف با هم فرق دارند و به همین سبب دستگاه های روغن گیری متفاوتی در بازار وجود دارد. به طو کلی دستگاه های روغن گیری در دو مدل صنعتی و نیمه صنعتی ساخته شده و در بازار موجود می باشند. پیش از خرید دستگاه روغن گیری باید محصولات مد نظر خود جهت روغن گیری را مشخص کنید. دستگاه های روغن گیر در حجم و سایزهای مختلف وجود دارند، دستگاه روغن گیر با حجم مخزن کوچک، کاربرد خانگی نیز دارد.

روغن گرفته شده با دستگاه روغن گیری  با کیفیت بالا و کاملا ارگانیک بوده و به عنوان مواد غذایی و یا مواد بهداشتی و درمانی نیز مصرف می شوند.

دستگاه روغن گیری برای چه دانه هایی مناسب است؟

دستگاه روغن گیری برای دانه هایی که بیش از 2 درصد آن را روغن تشکیل داده است، مناسب است. دستگاه روغن گیری برای دانه های روغنی نرم، متوسط و سخت، از جمله دانه هایی مثل، کلزا، سیاه دانه، بادام تلخ و شیرین، پودر نارگیل، کنجد، آفتابگردان، تخم کتان، تخم کدو، فندق، آرگان، زیره، پسته، گردو، هسته آلبالو و بقیه دانه های روغنی کاربرد دارد.

انواع دانه های روغنی و ویژگی هایشان

دانه های روغنی، مانند سویا، کلزا، دانه آفتابگردان و بادام زمینی، گیاهان یک ساله هستند. این دانه ها بزرگترین منبع روغن های گیاهی می باشند. در زیر درباره برخی از این دانه های روغنی توضیحاتی خواهیم داد:

دانه سویا

روغن دانه سویا به دلیل دارا بودن مقدار زیادی از اسید لینولئیک برای مصارف سرخ کردنی مناسب نمی باشد. میزان روغن این دانه از دیگر دانه های روغنی رایج، کمتر می باشد، اما بیشترین مقدار پروتئین را بین دانه های روغنی گیاهی دارا می باشد. در مقایسه با سایر دانه های گیاهی، بیشترین شباهت را به پروتئین های حیوانی دارد. به دلیل محتوای بالای پروتئین، کنجاله باقی مانده از آن برای تغذیه انسان مناسب است.

روغن سویا حاوی توکوفرول (آنتی اکسیدان طبیعی) و اسید چرب های غیر اشباع است که برای سلامتی بسیار مفید هست.

دانه بادام زمینی

از روغن این دانه گیاهی برای پخت و پز و یا به صورت مصرف خام، استفاده می شود. روغن دانه بادام زمینی برای رفع یبوست مفید می باشد. باید توجه داشت که این دانه گیاهی در بعضی افراد منجر به حساسیت می شود.

دانه گل آفتابگردان

روغن حاصل از دانه آفتابگردان غیر اشباع است و در تهیه انواع سالاد، سس ها و برای پخت و پز کاربرد فراوان دارد. نقطه دود بالای این روغن سبب شده برای سرخ کردن موادی که قابلیت جذب روغن زیادی دارند، مناسب باشد.

روغن دانه آفتاب گردان برای پوست و مو نیز مفید می باشد. پس از فرآیند استخراج روغن، از کنجاله باقی مانده برای مصرف دام استفاده می شود.

دانه کنجد

روغن دانه کنجد دارای مصارف دارویی، غذایی و موضعی می باشد. روغن دانه کنجد از مقاومت حرارتی پایینی برخوردار است لذا برای سرخ کردن با دمای بالا مناسب نمی باشد.

دانه کرچک

روغن دانه کرچک دارای استفاده گسترده ای در صنایع متفاوت می باشد. در صنایع غذایی، در بسته بندی، در افزودنی ها، مهار کننده ها و طعم دهنده ها استفاده می شود و درمان یبوست نیز مناسب است. روغن کرچک در صنایع آرایشی و تولیدی نیز کاربرد دارد. از جمله این کاربردها می توان به استفاده آن در تولید جوهر، رنگ، عطر و روغن ترمز اشاره کرد. روغن کرچک به داشتن بوی نامطبوع و طعم بد، معروف است.

دانه کلزا

دانه های کلزایی که در استخراج روغن استفاده می شوند، کانولا نام دارند. روغن کلزا ترکیب بسیار خوبی دارد و فاقد کلسترول است و اسیدهای چرب آن تنوع مناسبی دارند (بویژه اسیدهای چرب غیر اشباع) از این رو ارزش تغذیه ای بالایی دارد.

دانه زیتون

روغن زیتون دارای اسید چرب های غیر اشباع با مقاومت حرارتی بالا می باشد. از این رو در پخت و پز می توان از آن استفاده کرد. هم چنین اسیدهای چرب غیر اشباع خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهند، پس برای سلامتی نیز مفید می باشند. از روغن دانه زیتون در تولید سوخت چراغ های نفتی، صابون و مواد آرایشی بهداشتی استفاده می شود.

دانه ذرت

روغن دانه ذرت مقاومت حرارتی بالایی دارد و برای پخت و پز و سرخ کردن مواد غذایی مناسب است. فاقد کلسترول می باشد از این جهت برای سلامتی خطر محسوب نمی شود و برای تولید شامپو، صابون و مواد آرایشی و بهداشتی نیز کاربرد دارد.

استخراج روغن از دانه های روغنی

استخراج یک عملیات مهم در پردازش محصول و یا غذا است که شامل بازیابی ماده مطلوب از ماده اصلی است. برای تهیه روغن از دانه های روغنی مختلف روش های اختصاصی متفاوتی وجود دارد که هر یک از آنها دارای مزایا و معایبی می باشند.

استخراج روغن از دانه های روغنی به دو روش عمده زیر انجام می شود:

۱- روش های سنتی:

روش سنتی معمولا یک فرایند دستی است و شامل پردازش اولیه و فشار دادن دستی است. شناور سازی آب گرم ساده ترین روش است و هنوز هم در بسیاری از مناطق روستایی استفاده می شود. در این روش دانه ها به صورت دستی آسیاب می شوند. دستگاه پرس مکانیکی به عنوان روش ترجیحی برای استخراج روغن از بذر بخصوص در مناطق روستایی در حال توسعه در نظر گرفته می شود.

در روش های سنتی استخراج روغن از دانه های روغنی، راندمان استخراج حدود ۶۰٪ و یا کمتر است. اغلب مشکلاتی با تشکیل امولسیون های روغن و آب رخ می دهد که جداسازی نهایی را دشوار می کند. این روش به دلیل خسته کننده بودن و زمانبر بودن در مقیاس پایین مورد استفاده قرار گرفته می گیرد.

2– روش های بهبود یافته:

روش بهبود یافته شامل استخراج شیمیایی و مکانیکی است. در این روش ها علاوه بر استخراج روغن، موادی مانند پروتئین و فیبر نیز استخراج خواهد شد. انتخاب روش مناسب برای تولید روغن، می تواند به محتوای مواد، تولید، کیفیت، عوامل اقتصادی و محیطی ارتباط داشته باشد.

استخراج شیمیایی روغن از دانه های روغنی از طریق استفاده از حلال ها (استخراج با حلال) یا آنزیم ها (استخراج آنزیمی) حاصل می شود.

مقایسه روغن گیری با روش پرس گرم و روش پرس سرد

دستگاه روغن گیری پرس گرم

در روش پرس گرم، پیش از انجام کار، دانه ها گرم می شوند و با دمای بالای 100 درجه پخته می شوند و پس از آن وارد مخزن دستگاه شده و با اعمال فشار روغن از آنها خارج می شود و برای بسته بندی بهتر است.

دستگاه روغن گیری پرس سرد

روش پرس سرد از پرس گرم سالم تر می باشد. این روش برای روغن های با دمای پایین تر از 45 درجه مناسب می باشد.

تفاوت روش پرس سرد با پرس گرم

 • روغن های حاصل در روش گرم قابلیت مصرف را بطور مستقیم ندارند و پایه طبیعی آنها تخریب می شوند.
 • از نظر علمی روغن ها دارای رنگ دانه های تیره هستند که در دستگاه های روغن گیری و روغن کشی به روش گرم، ماهیت روغن ها بهم ریخته و میزان ترانس روغن ها دگرگون شده و یا افزایش پیدا می کند.
 • سمومی مثل گلیکوزیلانات و اروسیک اسید و یا گسیپول، بسته به گونه دانه روغنی مصرف شده، در روغن های روغن گیری شده به روش گرم قابل مشاهده هستند.
 • سازگاری طبیعی روغن های حاصل، درروش روغن گیری گرم برای مصرف خانگی بشدت آسیب می بینند و بطور کلی ویتامین های محلول در روغن از بین می رود و روش گرم هرگز نمی تواند کاربردی برای موارد مصرفی همچون دارو و موارد بهداشتی داشته باشد. حامیان روش روغن گیری گرم برای چاره این کار، پالایش شیمیایی را تجویز و اعمال می نمایند، اما بازگشت حالت طبیعی روغن و ماهیت اصلی روغن، امری محال و غیر ممکن است و روغن های گرفته  شده از طریق روش گرم بعد از تصفیه، اینگونه وصف می شوند که چشم و زبان و بینی را فریب می دهند.
 • در روش پرس سرد، دانه های روغنی پیش از روغن گیری برخلاف پرس گرم حرارت نمی بینند وبا فشار یا چرخش ماردونی در دستگاه روغن گیری، عمل روغن گیری انجام می شود. روغن تولید شده با روش پرس سرد سالم تر است. دستگاه روغن گیری صنعتی فاقد فیلتر برای تصفیه روغن می باشد، ولی تمامی روغن ها را با کیفیت بالا و ارگانیک تولید می کند.
 • در دستگاه روغن گیری به روش پرس گرم باید پیش از کار دانه ها را تفت داده و گرم کنند و سپس دانه ها تحت فشار قرار گرفته و بدون اضافه کردن ماده افزودنی، روغن تولید شده و آماده بسته بندی می باشد.
 • در روش پرس سرد، بدون حرارت دادن به دانه ها، آن ها را تحت فشار قرار داده و پرس می شوند. در این مدل دستگاه نیز بدون اضافه کردن ماده افزودنی روغن تولید می شود.آزمایشات انجام شده روی روغن های تولید شده با پرس سرد و گرم نشان داده است که روغن های تولید شده از روش پرش سرد بسیار با کیفیت بوده و بدون آسیب به بافت مولکول های روغن و بدون از بین بردن خواص دانه ها، روغن شفافی را تولید کرده اند.
 • روغن های تولید شده با روش پرس سرد در بخش های مختلف صنایع غذایی، آرایشی، بهداشتی و دارویی و … استفاده می شود.

دستگاه روغن گیری چیست؟

دستگاه روغن گیر، دستگاهی است که از آن برای گرفتن روغن دانه های روغنی استفاده می کنند. دستگاه های روغن گیر با روش پرس سرد یا کلد پرس، عمل روغن گیری را انجام می دهند. روغن گیری در این دستگاه، بدون هیچ ماده افزودنی انجام شده و ارزش غذایی محصولات به طور کامل حفظ می گردد.

نحوه عملکرد دستگاه روغن کشی به نحوی است که دمای خروجی روغن در هنگام روغن گیری هرگز فراتر از 45 درجه سانتی گراد نخواهد رفت. در روغن گیری با روش پرس سرد با توجه به این که به مولکول های روغن هیچ گونه آسیبی وارد نمی شود، محصول نهایی کاملا خالص و طبیعی بوده و همچنین ارزش غذایی آن به طور کامل حفظ می شود.

روغن گیری از دیرباز یکی از مشاغل تخصصی و حرفه ای بوده که امروزه نیز عصاران (شغل روغن گری) و عطاران مختلفی در این زمینه مشغول به فعالیت و کسب درآمد می باشند.

دستگاه روغن گیری چگونه کار می کند؟

روغن گیری در گذشته توسط چرخ عصاری و در محوطه های مخصوص انجام می شد که امروزه کمتر کسی از این روش استفاده می کند. با گذشت زمان و پیشرفت صنایع غذایی، مهندسین و تولید کننده های این رشته با تولید ماشین آلات روغن کشی به روش های جدید و مدرن توانستند به این عمل وقت گیر، سرعت ببخشند و بتوانند سرعت روغن گیری را نسبت به گذشته خیلی بیشتر کنند.

با گذشت زمان و پیشرفت علم و فنون مهندسی دستگاه های پرس گرم از رده خارج شده و دستگاه های روغن گیری به روش پرس سرد به بازار آمدند که بدون از بین بردن خواص روغن، می توانند از انواع دانه ها، روغن گیری کنند. استفاده کردن و کاربری با این ماشین آلات دیگر نیازی به گرمادهی به دانه ها را ندارد و به همین دلیل به این روش پرس سرد یا کلدپرس گفته می شود.

برخی دانه های روغنی فقط با استفاده از اعمال فشار، روغن خود را خارج می کنند و نیاز به عملیات بزرگ تر و سخت تری ندارد. این دستگاه ها در اندازه های مختلفی وجود دارند و می توانند بر اساس نوع دانه، فشار متفاوتی وارد کنند. له شدن دانه ها موجب می شود روغن از آن ها خارج شود. برخی فیلتر ها و صافی ها نیز می توانند روغن به دست آمده را صاف کنند.

برخی دانه های روغنی همانند زیتون با استفاده از فشار، روغن نمی دهند و حتما باید از سیستم های شیمیایی و پرس های سرد و گرم برای خارج کردن روغن آن ها استفاده شود. این دستگاه ها به دلیل تکنولوژی خود قیمتی بیشتر دارند ولی محصول نهایی آن ها به فیلتر اضافی نیاز ندارد و خروجی آن محصولی کاملا زلال و با کیفیت است.

دستگاه های روغن گیری برای گرفتن روغن انواع محصولات گیاهی مورد استفاده قرار می گیرند. معمولا گیاهان مختلف، روش روغن گیری مختلفی دارند و برای هر گونه گیاهی باید از دستگاه روغن گیری مناسب آن استفاده کرد. با استفاده از این دستگاه های روغن گیری می توان یک کسب و کار خانگی ایجاد کرد و کسب درآمد نمود.

قطعات بکار رفته شده در دستگاه های روغن گیری

1-نقش المنت در دستگاه روغن گیری پرس سرد:

یکی از سوالات پرتکرار در زمینه روغن کشی به روش پرس سرد این است که چرا در این نوع دستگاه ها از المنت های حرارتی استفاده می شود؟ در جواب به این سوال باید گفت که المنت در قسمت نهایی روغن کشی و فقط برای خروج راحت تر کنجاله یا همان تفاله خروجی از روغن گیری می باشد و برای این از المنت استفاده می شود که عمل پرس کردن به راحتی انجام شود و هیچ تاثیری در دمای روغن کشی دستگاه ندارد.

2- جنس و متریال (مواد) دستگاه های روغن گیری

روغن گیری بدلیل اینکه دائما در حال فشار و به اصطلاح پرس کردن می باشد باید قطعاتی که در آن استفاده می شود از فلزاتی با سختی بالا استفاده شود.

بدلیل فشارهای زیادی که در قسمت های استخراج روغن بر روی دستگاه می آید، نباید به هیچ دلیل از متریال ها و فلز هایی با درجه سختی کم استفاده شود زیرا با اولین باری که شما بخواهید با دستگاه روغن گیری کار کنید باعث بوجود آمدن مشکلات زیادی می شود و قطعات بدلیل فشار زیاد تغییر شکل و حالت می دهند. شما عزیزان می توانید برای اطلاع از قیمت دستگاه روغن گیری و دریافت مشاوره خرید این محصول با مشاورین ما در فروشگاه تجهیز صنعت تهران تماس حاصل نمایید.

3- استفاده از اینورتر در دستگاه روغن گیری

یکی از قطعات برقی که نقش بسیار مهمی در دستگاه های روغن گیری دارد، اینورتر می باشد که چندین کار خوب و مفید را برای ما انجام می دهد:

 1. تبدیل برق سه فاز به تک فاز در زمانی که موتور دستگاه قابلیت این تبدیل واحد را داشته باشد.
 2. قابلیت تغییر سرعت دستگاه در هنگام روغن گیری را فراهم می کند.
 3. از نوسانات اضافی وارد شده به دستگاه جلوگیری می کند.

توسط اینورتر شخص به راحتی می تواند با سرعت های کم و زیاد، روغن گیری خود را انجام دهد و نسبت به میزان دلخواهش سرعت دستگاه را تغییر دهد. یکی از علت های تغییر سرعت، نوع و جنس دانه ها نیز می باشد که هر چقدر دانه های ورودی سخت تر باشد مثل هسته انار و انگور، سرعت باید کم تر شود و هر چقدر دانه نرم تر باشد مثل کنجد و آفتابگردان، سرعت باید بیشتر شود.

انواع دستگاه روغن گیری

1- دستگاه روغن گیری خانگی پرس سرد هوم پرو( Home Pro)

یکی از دغدغه های هر خانواده، استفاده از مواد اولیه سالم برای آشپزی و خوردن می باشد. برای همین موضوع قصد داریم یکی از  معروف ترین دستگاه های روغن گیری تمام استیل خانگی رو معرفی کنیم، این دستگاه روغن گیری خانگی تنها دستگاه صنعتی در مقیاس خانگی در ایران می باشد.

دستگاه های روغن گیری خانگی هوم پرو دارای الکتروموتور آدکا با ضمانت نامه معتبر می باشد. دستگاه روغن گیری خانگی پرس سرد دارای قدرت روغن گیری ۳ تا ۴ کیلو دانه روغنی در یک ساعت می باشد. این دستگاه به روش پرس سرد عمل روغن گیری را انجام می دهد به همین دلیل دمای روغن خروجی در حدود ۳۵-۳۸ درجه می باشد. همچنین این دستگاه قادر است روغن کلیه دانه های گیاهی رو به صورت کامل گرفته و کنجاله چیپسی بسیار خشک تحویل می دهد.

دستگاه روغن کشی / روغن گیری پرس سرد خانگی، قابلیت روغن گیری از دانه ها کنجد، کلزا، بادام زمینی، بادام شیرین، مغز آفتابگردان، کرچک، سیاهدانه و سایر دانه ها را دارد.

ابعاد این دستگاه ۱۸ در ۴۰ در ارتفاع ۳۰ سانتی متر می باشد و دارای ۲ سیستم خنک کننده همزمان می باشد تا دستگاه را در طی عمل پرس دانه خنک نگه دارد.

سیستم کارکرد دستگاه چیپسی می باشد و از لحاظ کارکرد و بازدهی مناسبی در مقایسه با سیستم های مدادی عمل می کند.

مزایا

 • استفاده از این دستگاه در هر خانه یک نیاز ضروری می باشد. با استفاده از این دستگاه زندگی شما از پالم و روغن های میکس فروشگاهی فاصله می گیرد و می توانید روغن ارگانیک و ۱۰۰ درصد سالم برای استفاده روزمره تهیه کنید.
 • دستگاه روغن گیریخانگی، ارزان ترین دستگاه روغن گیری شرکت اویل تک است که تمام استیل بوده و در بازار ایران با ضمانت نامه معتبر موجود است.
 • کارکرد دستگاه بسیار ساده بوده و هیچ آلودگی صوتی و صدای ناهنجاری هنگام تولید روغن ایجاد نمی کند.
 • نظافت دستگاه توسط یک پارچه و در مدت زمان کمتر از ۱ یا ۲ دقیقه قابل انجام است و نیازی به شستشوی دستگاه نمی باشد.
 • همچنین توسط این دستگاه تمام اتوماتیک در یک روز بدون هیچ گونه تنظیمی می توان چندین نوع روغن خوراکی سالم و طبی تولید نمود.
 • این دستگاه روغن گیر خانگی هوم پرو تماما از استیل ضد زنگ ساخته شده است. این جنس استیل، در برابر مواد شیمیایی، آب، ضربه و خط و خش های فیزیکی مقاومت کافی را از خود نشان می دهد.
 • دستگاه روغن گیری پرس سرد مجهز به دو عدد سیستم خنک کننده همزمان است تا دستگاه در طی انجام عملیات روغن کشی خنک بماند.
 • شما با تهیه دستگاه روغن کشی اویل تک صاحب یک سال گارانتی و پنج سال خدمات پس از فروش می شوید. همین مسئله نشان دهنده قابل اطمینان بودن این کمپانی در تولید  دستگاه روغن گیر خانگی هوم پرو است.

دستگاه روغن گیری خانگی مدل (HOME PRO)

 • مدل : دستگاه پرس سرد روغن گیری – هوم پرو
 • قدرت مورتور : 440 وات
 • قدرت روغن گیری : 750 وات
 • ظرفیت مخزن ورودی : 4کیلوگرم
 • بازدهی خروجی: 2 کیلوگرم در ساعت
 • ابعاد دستگاه : 18 ×40×30سانتیمتر
 • جنس بدنه : استیل
 • مورد استفاده : خانگی – مشاغل کوچک – فروشگاه
 • قابلیت روغن گیری : تمامی دانه های روغنی شامل کنجد و سیاهدانه و کتان و بادام زمینی و بادام تلخ و کلزا و …
 • تنظیم دما : اتوماتیک

اگر قصد تهیه یک دستگاه روغن گیری را دارید، می توانید از طریق فروشگاه اینترنتی تجهیز صنعت تهران به خرید دستگاه روغن گیری خانگی اویل تک بپردازید. سایت تجهیز صنعت تهران امکان خرید حضوری یا غیرحضوری را فراهم کرده است تا کسب و کارهایی که خارج از تهران قرار دارند، به راحتی این دستگاه را سفارش دهند و در محل کسب وکار خود تحویل بگیرند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر راجع به نحوه سفارش روغن گیری خانگی اویل تک و استعلام قیمت دستگاه روغن گیری خانگی اویل تک با کارشناسان مجرب تجهیزصنعت تهران تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان جهت تهیه بهترین روغن گیر عطاری بهره مند شوید.

2- دستگاه روغن گیری فروشگاهی OPM 550پلاس  

دستگاه روغن گیری 550 پلاس دارای 2 عدد ماردون می باشد که یکی از آن ها مخصوص تمام دانه ها و دیگری مخصوص دانه های ریز، برای روغن گیری بیشتر می باشند. دستگاه دارای ضمانت 1 ساله و خدمات 5 ساله می باشد. موتور و گیربکس این دستگاه ساخت تایوان می باشند و در روی موتور برند آدکا حک شده است که ضمانت اصالت موتور و گیربکس می باشد.

ورودی دستگاه 5 کیلوگرم در ساعت می باشد.

دستگاه روغن گیری فروشگاهی پرس سرد مجهز به موتور و گیربکس تایوانی برند آدکا می باشد. برند آدکا یکی از بزرگترین و معتبرترین برندهای تایوان در زمینه الکتروموتور می باشد که دارای تمامی استانداردهای اروپا می باشد. استفاده از این موتور امکان کارکردی نزدیک به ۲۴ ساعت را داشته و این ویژگی آن را به یک دستگاه روغن گیری برای کارکرد برای تمامی دانه های سخت و نرم را در هر شرایطی می دهد.

دستگاه روغن گیری فروشگاهی پرس سرد دارای قدرت روغن گیری 51 درصد کنجد، درحالت معمولی و ۵۶ درصد در حالت پیش گرم می باشد.  همچنین این دستگاه قادر است روغن کلیه دانه های گیاهی رو به صورت کامل گرفته و کنجاله چیپسی بسیار خشک تحویل می دهد.

دستگاه روغن گیری فروشگاهیopm 550 توانایی روغن گیری از تمامی دانه های سخت مانند بادام تلخ، نارگیل درشت و پودر نارگیل، سیاه دانه، کرچک، آرگان و سایر دانه ها را دارد. دستگاه دارای خروجی بسیار سالم و ارگانیک و دارای دمایی زیر ۴۵ درجه بوده و دستگاه دارای کنترل دمای سیلندر می باشد.

دستگاه روغن گیری اویل تک مدل 550 پلاس کارکردی برابر با 2.5 کیلوگرم روغن در هر ساعت دارد و این مقدار کارایی، دستگاه روغن گیری 550 پلاس اویل تک را گزینه مناسبی برای گرفتن روغن دانه‌های مختلف قرار می دهد.

دستگاه روغن کشی خانگی550 پلاس دستگاهی تمام استیل با ورودی 5 کیلو است که با بهره‌گیری از آن می‌توان روغن دانه‌های روغنی مختلفی مانند کنجد، بادام زمینی و درختی، کلزا، کرچک، کتان، نارگیل و دیگر دانه‌ها را جدا کرد.

با توجه به این مقدار کارکرد دستگاه روغن گیری 550پلاس اویل تک، مناسب کسب ‌وکارهای خانگی و فروشگاهی هست و با خرید آن می‌توان به شغل‌‌های خانگی رونق بیشتری بخشید.

دستگاه روغن کشی خانگی +550 به روش پرس سرد کار می‌کند که یکی از روش‌های معمول در روغن گیری از دانه‌های مختلف است و بهره‌گیری از این روش و در نتیجه حرارت ندیدن روغن باعث حفظ خواص ارگانیک و ویتامین‌ها و آنتی اکسیدان‌های موجود در روغن گرفته شده از دانه‌های مختلف روغنی می‌شود.

یکی از ویژگی‌های مهم دستگاه روغن گیر550 پلاس کارکردی نزدیک به 24 ساعت آن است که با داشتن موتور گیربکسی و قدرت آن عملی شده و 3 فن خنک کننده دستگاه نیز با خنک نگه داشتن موتور آن، به کارایی بالای دستگاه کمک می‌کنند. دو عدد ماردون فولادی آبکاری شده برای روغن گیری دانه‌های ریز و درشت همراه با دستگاه روغن گیری عطاری +550 است تا کارکرد دستگاه را آسان‌تر سازد و البته تاثیری هم روی بالا رفتن قیمت دستگاه روغن گیری 550 پلاس اویل تک ندارد. از دیگر وسایل همراه دستگاه روغن گیری کنجد و زیتون +550، قیف و کاسه استیل، زانویی خروجی، دستکش، فیوز اضافه، صافی استیل و فرچه است.

دستگاه روغن گیر اویل تک مدل 550 پلاس ساختاری تک سیلندری و دولایه دارد که برای ثابت نگه داشتن دمای روغن خارج شده از دستگاه بسیار موثر است. موتور و گیربکس دستگاه روغن کشی خانگی +550 ساخت تایوان است و در ایران سرهم می‌شود و به همین دلیل قیمت دستگاه روغن گیری 550 پلاس اویل تک نیز از مدل‌های مشابه خارجی آن ارزان‌تر است.

دستگاه روغن گیری عطاری +550 را می‌توان دستگاهی همه‌ کاره نامید، چرا که از آن می‌توان برای گرفتن روغن همه دانه‌های روغنی استفاده کرد. در نظر داشته باشید خرید حضوری دستگاه و یا خرید اینترنتی دستگاه روغن گیری کنجد و زیتون +550 با یک سال گارانتی همراه است و 5 سال خدمات پس از فروش شرکت اویل تک نیز در تامین قطعه و موارد دیگر شما را همراهی خواهد کرد.

مشخصات دستگاه روغن گیری فروشگاهی  550 OPM

 • قدرت موتور: 1 اسب بخار (0.55 کیلو وات)
 • نوع موتور:  گیربکسی
 • قدرت روغن گیری : 2 اسب بخار (1.2 کیلو وات)
 • ظرفیت مخزن ورودی : 5کیلوگرم
 • بازدهی خروجی: 2.5  کیلوگرم در ساعت
 • ابعاد دستگاه : 55×36×25سانتی متر
 • وزن دستگاه : 15کیلوگرم
 • جنس بدنه :استیل

مزایا

 • دارای موتور گیربکسی با قابلیت کارکردی نزدیک به 24 ساعت
 • مناسب برای همه دانه‌های روغنی مانند کنجد، بادام زمینی و درختی، کلزا، کرچک، کتان، نارگیل و…
 • جنس بدنه تمام استیل همراه با دو ماردون فولادی آبکاری شده برای دانه‌های ریز و درشت
 • دارای سیلندر دولایه برای حفظ دمای روغن خروجی
 • همراه با قیف و کاسه خروجی، زانویی خروجی، دستکش، فیوز اضافه، صافی استیل و فرچه

برای شروع روغن گیری به عنوان کسب و کار نیازی به هزینه زیاد نیست، ما به شما کمک می کنیم که برای شروع کار چندین دستگاه با کیفیت بی نظیر و ضمانت واقعی تهیه کنید.

اگر قصد تهیه یک دستگاه روغن گیری را دارید، می توانید از طریق فروشگاه اینترنتی تجهیز صنعت تهران به خرید دستگاه روغن گیری 550 پلاس اویل تک بپردازید. سایت تجهیز صنعت تهران امکان خرید حضوری یا غیرحضوری را فراهم کرده است تا کسب و کارهایی که خارج از تهران قرار دارند، به راحتی این دستگاه را سفارش دهند و در محل کسب وکار خود تحویل بگیرند. برای دریافت اطلاعات بیش تر راجع به نحوه سفارش روغن گیری 550 پلاس اویل تک و استعلام قیمت دستگاه با کارشناسان مجرب تجهیز صنعت تهران تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان جهت تهیه بهترین روغن گیر عطاری بهره مند شوید.

3- دستگاه روغن گیر OT12-TURBO

دستگاه روغن گیری پرس سرد فروشگاهی و صنعتی توربو با ظرفیت ورودی ۱۲-۱۳ کیلوگرم در ساعت و کالیبر۳۰ می باشد. دستگاه روغن گیری پرس سرد صنعتی توربو تنها دستگاه تمام استیل توربو با کارکرد بسیار آسان و حرفه ای و بی نظیر می باشد. کارکرد دستگاه روغن گیری صنعتی و فروشگاهی به روش پرس سرد  بوده و قابلیت تنظیم دیجیتال برای دانه های مختلف را دارا می باشد.

گیربکس این دستگاه از نوع بسیار پیشرفته هیدرولیکی بوده و ساخته شرکت آدکا تایوان می باشد. ظرفیت ورودی این دستگاه ۱۲ تا ۱۳ کیلوگرم در ساعت و ظرفیت خروجی آن حدود ۶ تا ۷ لیتر در ساعت می باشد.

کارکرد این دستگاه بسیار ساده و در عین حال حرفه ای می باشد که این دستگاه را در بازار ایران و کشورهای همسایه در ظرفیت خود بی رقیب می نماید.

این دستگاه قابلیت روغن گیری تمامی دانه های روغنی و تمامی هسته ها مثل دانه ی کنجد، سیاهدانه، کرچک، بادام تلخ، بادام زمینی و شیرین، آفتابگردان، فلفل، پسته، نارگیل درشت و پودر نارگیل و هسته انار انگور و آلبالو و … را دارد.

ابعاد این دستگاه ۶۰ در ۳۵ در ارتفاع ۵۰ سانتی متر می باشد و دارای ۴ سیستم خنک کننده توربو فن همزمان می باشد تا دستگاه را در طی عمل پرس دانه خنک نگه دارد.

از لحاظ ابعاد سایز این دستگاه ۲ برابر دستگاه فروشگاهی ۵۵۰ پلاس می باشد . لوازم جانبی دستگاه روغن گیری توربو عبارتند از:  ظرف استیل، فیلتر صافی روغن، ماردون حرفه ای اضافه.

اگر یک حرفه ای در زمینه روغن گیری هستید حتما این دستگاه را خرید کنید زیرا بازدهی مناسبی دارد. کارکرد دستگاه بسیار ساده بوده و هیچ آلودگی صوتی و صدای ناهنجاری هنگام تولید روغن ایجاد نمی شود. نظافت دستگاه توسط یک پارچه و در مدت زمان کمتر از ۱ یا ۲ دقیقه انجام می شود.

مشخصات فنی دستگاه روغن گیری صنعتی OT12

قدرت مورتور : 2.01 اسب بخار (1.5 کیلو وات)

قدرت روغن گیری : 4.02 اسب بخار (3 کیلو وات)

سیستم خنک کننده : 4 موتوره توربو

بازدهی ورودی: 13 کیلوگرم در ساعت

بازدهی خروجی :  7 کیلوگرم در ساعت

ابعاد دستگاه : 50×35×60 سانتی متر

وزن دستگاه : 30 کیلوگرم

جنس بدنه : استیل ضخیم

سیستم : گیربکس حلزونی (رفت و برگشت)

کالیبر: 30
ورودی برق : برق ورودی تکفاز
لوازم جانبی مهم : دارای 1 ماردون اضافه کالیبر 30 و ظروف روغن گیری تمام استیل

قابلیت روغن گیری: کنجد، بادام، کلزا، آرگان، هسته انار، هسته انگور، نارگیل و …

اگر قصد تهیه یک دستگاه روغن گیری صنعتی توربو را دارید، می توانید از طریق فروشگاه اینترنتی تجهیز صنعت تهران به خرید دستگاه روغن گیری صنعتی توربو اویل تک بپردازید. سایت تجهیز صنعت تهران  امکان خرید حضوری یا غیرحضوری را فراهم کرده است تا کسب و کارهایی که خارج از تهران قرار دارند، به راحتی این دستگاه را سفارش دهند و در محل کسب وکار خود تحویل بگیرند. برای دریافت اطلاعات بیش تر راجع به نحوه سفارش و استعلام قیمت دستگاه روغن گیری صنعتی توربو اویل تک با کارشناسان مجرب تجهیزصنعت تهران تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان جهت تهیه بهترین روغن گیر عطاری بهره مند شوید.

4-دستگاه روغن گیری صنعتی مدل OT20

حتما برای شما هم پیش آماده است که سعی می کنید روغن زیتون خود را از بهترین و معتمدترین فروشگاه و یا برند تهیه کنید تا روغن زیتون خالص در ازای مبلغ پرداختی دریافت کنید و یا از روغن های معجزه آسا مانند انگور و انار و هسته خرما که عملا استخراج روغن آنها به دلیل سختی بیش از حد غیر ممکن است، استفاده نمایید. در زیر دلیل تمایز دستگاه روغن گیری OT20  با  دستگاه های سایر شرکت ها و روش کارکرد با آن را به صورت کامل شرح می دهیم.

روش روغن گیری از زیتون

به طور کلی روغن زیتون به دو روش تولید می شود که روش اول بسیار متداول تر است و به اصطلاح سنتی می باشد که در شهرهای شمالی از آن استفاده می شد و به صورت زیر می باشد.

1.روش سنتی

 • زیتون تازه و زیر ۷ روز چیده شده را کامل شستشو دهید
 • زیتون را توسط دستگاه مخصوص چرخ کرده تا خمیر شود
 • زیتون را با حرارت با آب مخلوط کنید
 • خمیر و آب پس از میکس شدن و مقداری حرارت دیدن وارد سانتریفیوژ می شوند
 • سانتریفیوز روغن را از خمیر جدا می کند. ( البته از روش های سنتی نیز به جای سانتریفیوژ استفاده می شود)

2.روش پرس سرد

 • زیتون را شسته و برگ ها و شاخه ها را جدا می کنیم.
 • عمر زیتون نهایت ۷ روز از تاریخ چیده شده باشد.
 • زیتون را وارد دستگاه پرس کرده و دمای پرس را تنظیم می کنیم.

 

استخراج روغن هسته انگور

هسته انار و انگور دارای مقدار بسیار کمی روغن بسیار با ارزشی می باشند که به دلیل خواص فراوانی که برای سلامتی دارند، بسیار پرفروش و با ارزش افزوده بالا می باشند. سختی این هسته ها بسیار زیاد بوده و عملا هیچ روش دستی و سنتی برای استخراج روغن آنها وجود ندارد و تنها روش ممکن استفاده از گیربکس حلزون و موتور بسیار قوی برای استخراج آن ها است .

نوع گیربکس دستگاه روغن گیری OT20 

سیستم گیربکس این دستگاه روغن گیر صنعتی بر خلاف دستگاه های معمولی از نوع حلزونی و ساخت شرکت آدکا تایوان و تحت لیسانس زیمنس آلمان می باشد. این گیربکس با موتور ۱۷۰۰ وات است که  قدرت بسیار بالایی تولید می کند که توانایی خردایش تمامی دانه های سخت را بدون کاهش دور موتور دارد و لذا می توان از این دستگاه به طور ۲۴ ساعته برای استخراج روغن دانه های سخت و دانه های معمولی مانند کنجد و بادام سیاهدانه و نارگیل و کرچک و غیره استفاده کرد.

سیستم خنک کننده دستگاه روغن گیر صنعتی

برخلاف دستگاه های معمولی که از موتور و گیربکس و اتصال مستقیم به سیلندر استفاده می شود، دستگاه روغن گیریOT20  دارای بدنه تمام استیل ۲ میل بوده که دارای ۳ عدد سیتسم فن توربو می باشد که دستگاه را کامل در وضعیت سرد برای کارکرد ۲۴ ساعته قرار می دهد.

 ویژگی های دستگاه روغن گیری صنعتی OT20

قدرت موتور 4.02 :اسب بخار (3 کیلو وات)

قدرت روغن گیری : 4.02 اسب بخار (3 کیلو وات)

ظرفیت مخزن ورودی : 25 کیلوگرم

بازدهی خروجی : 13 کیلوگرم در ساعت

ابعاد دستگاه : 55×36×25 سانتی متر

وزن دستگاه : 60 کیلوگرم

جنس بدنه : استیل ضخیم 2 میل

سیستم : گیربکس حلزونی (رفت و برگشت)

قابلیت روغن گیری : هسته ها به صورت تخصصی (هسته انار و انگور و خرما و تمای دانه ها و دارو های گیاهی و سخت ترین مواد موجود برای روغن گیری با تضمین)

اگر قصد تهیه یک دستگاه روغن گیری را دارید، می توانید از طریق فروشگاه اینترنتی تجهیز صنعت تهران به خرید دستگاه روغن گیر صنعتی اویل تک بپردازید. سایت تجهیز صنعت تهران امکان خرید حضوری یا غیرحضوری را فراهم کرده تا کسب و کارهایی که خارج از تهران قرار دارند، به راحتی این دستگاه را سفارش دهند و در محل کسب وکار خود تحویل بگیرند.

برای دریافت اطلاعات بیش تر راجع به نحوه سفارش و استعلام قیمت دستگاه روغن گیر صنعتی اویل تک با کارشناسان مجرب تجهیزصنعت تهران تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان جهت تهیه بهترین روغن گیر عطاری بهره مند شوید.

پاسخ به برخی از سوالات متداول:

سوال 1 : بوی روغن های گرفته شده توسط دستگاه روغن گیری، سوخته یا بد طعم نیست؟

پاسخ : دستگاه روغن گیر تنظیم دما دارد و به دلیل اینکه پرس سرد است بو و طعم واقعی دانه روغنی حفظ می شود.

سوال 2 : دستگاه روغن گیر چند ساعت در روز می تواند به طور مداوم کار کند؟

پاسخ : توصیه می کنیم دستگاه را بعد از ۵ ساعت کار، نیم ساعت استراحت دهید.، ولی ضروری نیست و حدود ۲۰ ساعت در شبانه روز می توانید از دستگاه کار بکشید.

سوال 3 : از کنجاله ها چه استفاده ای می توانیم بکنیم؟

پاسخ : کنجاله معمولا خوراک دام می شود. کنجاله کنجد مزایای زیادی در پروار کردن دام و طیور دارد.

سوال 4: دستگاه روغن گیری از چه نوع دانه هایی، روغن گیری می کند؟

پاسخ : انواع دانه های روغنی را روغن گیری می کند.

سوال 5 : از کجا دانه های روغنی با کیفیت و ارزان بخریم؟

پاسخ : انبارهای عمده دانه های روغنی در شهرهای مختلف هست، می توانید از آن جا خریداری نمایید.

سوال 6 : دستگاه روغن گیری معمولا  از هر کیلو دانه روغنی چقدر روغن می گیرد؟

پاسخ : کنجد حدود ۵۰% روغن دارد. بقیۀ دانه های روغنی هم به هر نسبت که روغن دارند، دستگاه آن را می گیرد.

سوال 7 : روغن ها چه خاصیت هایی دارند؟

پاسخ : انرژی بدن را تامین می کنند و برای جذب ویتامین های محلول در چربی توسط بدن لازم هستند.

سوال 8 : برای استخراج روغن از دانه های روغنی از چه روش هایی استفاده می توان کرد؟

روش های سنتی (مکانیکی) و روش های بهبود یافته (آنزیمی، با حلال)

سوال 9 : از چه دانه هایی می توان روغن استخراج کرد؟

پاسخ : دانه گیاهان زیتون، کنجد، سویا، کلزا و … .

سوال 10 : روغن ارده کنجد چگونه به دست می آید؟

پاسخ : ابتدا باید دانه ها در آب به خوبی خیس بخورند تا حسابی نرم شوند، سپس در دمای بالای ۳۰۰ درجه سانتی گراد تفت داده می شود. بعد کنجد ها آسیاب شوند، این پروسه تولید ارده است که لازم است ارده مدتی بماند تا روغن پس دهد و این روغن جمع آوری شده و تحت عنوان روغن ارده کنجد عرضه می شود. روغن ارده به هیچ عنوان برای سرخ کردن مناسب نیست ولی سایر مصارف آن مزایای بسیار زیادی دارد.

سوال 11 : روغن کنجد به روش پرس سرد چگونه به دست می آید؟

پاسخ : با ایجاد فشار به دانه ها توسط دستگاه های روغن گیری به دست می آید. در این روش هیچ حرارت و دمای بالا و هیچ گونه فرایند شیمیایی انجام نمی پذیرد و دانه ها تنها بر اثر له شدن روغن به دست می دهند.

سوال 12 : روغن گیری از بادام زمینی چگونه است؟

پاسخ : برای اینکه بتوان روغن بادام زمینی را از آن جدا کرد بهتر است آن را کمی تفت دهید و سپس آن را به شکل پوره درآورید تا بتوان راحت تر روغن آن را جدا کنید. به این نکته توجه داشته باشید که بادام زمینی روغن زیادی دارد.

در صورتی که ویژگی‌های دستگاه های روغن گیر اویل تک نظر شما را جلب کرده است می‌توانید برای سفارش و خرید این محصول هم به صورت آنلاین به سایت تجهیز صنعت تهران و هم به صورت حضوری به آدرس ما مراجعه نمائید.

برای تهیه دستگاه های روغن گیر اویل تک، می توانید به صورت غیر حضوری به سایت فروشگاهی تجهیزصنعت تهران به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید و نسبت به سفارش وخرید و ارسال آن، اقدام نمایید:

tajhizsanati.com

 و یا به صورت حضوری همه روزه عصرها به آدرس زیر مراجعه نمایید و برای هماهنگی بیشتر و پاسخ سوال های خود با شماره های زیر تماس بگیرید:

آدرس تهران، بزرگراه امام علی (یا از مسیر دیگر: صیاد شیرازی)، میدان سبلان، خیابان حیدری (لشکری سابق)، انتهای خیابان رضایی، روبروی مسجد ائمه اطهار، نبش کوچه خواص، پلاک36

شماره تماس:                                       02186125233 -09194855963- 09926291231 – 09194855983

و.پوریانی – مدیریت بلاگ سایت تجهیز صنعت تهران

مدیریت سایت

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :
  0